A Stroke of Fate - zapowiedź
Dodane przez Zebius dnia 08.05.2008 22:35
8 maja - Dzień Zwycięstwa (w dawnym bloku komunistycznym obchodzony 9 maja), mało kto już o nim pamięta, ale to dobra okazja do zapowiedzenia A Stroke of Fate - będącej w produkcji gry przygodowej z interfejsem point'n'click, której akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Gra ma mieć premierę...
Treść rozszerzona
8 maja - Dzień Zwycięstwa (w dawnym bloku komunistycznym obchodzony 9 maja), mało kto już o nim pamięta, ale to dobra okazja do zapowiedzenia A Stroke of Fate - będącej w produkcji gry przygodowej z interfejsem point'n'click, której akcja toczy się w czasie II wojny światowej.
Gra ma mieć premierę w 3 kwartale bieżącego roku. Pracuje nad nią nieznane dotąd na polu komputerowej rozrywki studio SPLine, zaś wydaniem zajmie się rosyjska Akella.

A Stroke of Fate to interaktywna opowieść detektywistyczno-szpiegowska, umiejscowiona w faszystowskich Niemczech w latach 40-tych ubiegłego wieku. Gracz będzie miał okazję ujawnić kulisy zamachów na Adolfa Hitlera oraz jego samobójczej śmierci.

Główny bohater, w którego się wcielimy, to agent wywiadu i sabotażysta, który podejmie wyzwanie przeniknięcia do najbliższego otoczenia Hitlera. Trzeba będzie działać tak, jak przystało na niemieckiego patriotę, gdyż przenikliwe i złowieszcze Gestapo ciągle śledzi nasze poczynania. Najważniejsze zadanie do wykonania - przygotowanie zabójstwa samego Führera - pokaże, czy dobrze wyszkolono nas do roli szpiega.

A Stroke of Fate zabierze gracza do autentycznych terenów i miejsc w latach 1941-45 i umożliwi spotkanie znienawidzonych powszechnie przywódców III Rzeszy, takich jak Hitler, Himmler, Müller, czy Goebbels.

Autorzy gry mieszają rzeczywistość z fikcją, dają nam możliwość spróbowania zmiany biegu historii i zadania sobie pytania - co by się stało, gdyby pewne wydarzenia potoczyły się w inny sposób?

Ważną rolę odegra w grze Włócznia Przeznaczenia, legendarne ostrze, którym, według Biblii, rzymski żołnierz przebił bok Jezusa wiszącego na krzyżu i jednocześnie jedna z największych relikwii chrześcijaństwa. Hitler wszedł w posiadanie tego artefaktu po zajęciu Austrii. Wierzył on w legendę mówiącą, że posiadacz włóczni dzierży w swych rękach los świata, na dobre i na złe. A Stroke of Fate spróbuje wyjaśnić w jaki sposób włócznia dostała się w ręce aliantów po południu dnia 30 kwietnia 1945r., niecałe 2 godziny przed samobójczą śmiercią Führera w podziemnym bunkrze w Berlinie.
Autorzy pokuszą się też o przedstawienie własnej wersji tajemniczego i do dziś niewyjaśnionego zniknięcia szefa Gestapo - Heinricha Müllera w przeddzień tych wydarzeń.

Galerię screenów z gry możecie obejrzeć na stronie wydawcy.

Bezpośredni link do trailera zaprezentowanego na targach E3 2007 - klik