Trzecioosobowy horror Through the Woods na Kickstarterze
Dodane przez Przemo dnia 15.05.2015 18:55
Od kilku lat pierwszoosobowe horrory są jednym z najchętniej tworzonych gatunków gier przygodowych. Na opowiedzenie swojej historii z dreszczykiem pokusiło się także niezależne studio Antagonist. Producenci chcą jednak, aby gracz obserwował świat nie z oczu bohatera, a zza jego pleców.

Projekt nosi nazwę Through the Woods, dzięki której możemy domyśleć się, że głównym miejscem naszych poczynań będzie las. Ten znajduje się gdzieś na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Poznajmy kobietę Karen, której syn zaginął w tajemniczych okolicznościach. Bohaterka podąża w głąb ciemnego lasu, a jedyną pomocną rzeczą w jej podróży okazuje się latarka. Gracz będzie zmuszony korzystać z niej w rozsądny sposób, gdyż w mroku czają się przeróżne niebezpieczeństwa.

Through the Woods to psychologiczna opowieść narracyjna czerpiąca inspiracje z ludowych legend oraz mitologii nordyckiej. Gra próbuje zebrać na Kickstarterze kwotę co najmniej 40 tysięcy dolarów, co na razie udało jej się w 14%. Do końca pozostało jeszcze sporo czasu, a swoją kopię gry można otrzymać już po wpłacie przynajmniej 15 dolarów. Tę otrzymamy po premierze, czyli w lutym 2016 roku przy pomyślnych wiatrach. W klimaty grozy może wprowadzić nas pierwszy zwiastun produkcji.