E3: The Devil's Men nową przygodówką Daedalica
Dodane przez Przemo dnia 11.06.2014 20:09
Studio Daedalic Entertainment od początku istnienia skupiło się na tworzeniu gier przygodowych w ręcznie rysowanej, dwuwymiarowej stylistyce. Niemiecki producent nadal kontynuuje ten nurt i ogłasza na E3 kolejny projekt zatytułowany The Devil's Man.

Produkcja powstaje w umyśle Kevina Mentza, autora Memorii. Tym razem gracz przeniesie się do fikcyjnej wiktoriańskiej Anglii wzbogaconej o steampunkowe elementy. Jest dokładnie rok 1871. W pewnym nadmorskim miasteczku ma miejsce seria dziwnych morderstw, których ślad prowadzi do pobliskich terenów. Miejsce te od dosyć dawna przyciąga do siebie gangi, bezdomne psy, różnego rodzaju odmieńców oraz włóczęgów - ogólnie mówiąc - stanowi grupę bezwzględnych ludzi lubiących nazywać się "Kolonią". Niestety ugrupowanie te coraz bardziej rośnie na sile i nie uchyla się od drastycznych środków, aby zwiększyć wpływy w mieście.

Gracz pozna historię Adelaide Spektor - dwudziestoletniej dziewczyny, którą ojciec (słynny detektyw Karol Spektor) opuścił dawno temu. Teraz kobieta ukrywa się na ulicach wielkiego miasta w obawie przed Kolonią. Kiedy jest świadkiem morderstwa starego przyjaciela ojca, odnajduje w tym swoją szansę na odnalezienie rodzica oraz odzyskania dawnego miejsca w społeczeństwie.

The Devil's Men będzie ręcznie rysowaną przygodówką point and click, której premiera na PC nastąpi w okolicach wiosny przyszłego roku. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy screen z gry.

The Devils Man