Lucius i To the Moon w planie wydawniczym Techlandu
Dodane przez Przemo dnia 15.02.2013 21:56
Firma Techland już dosyć dawna nie uraczyła polskich fanów gier przygodowych żadnym nowym tytułem. Na szczęście niedługo to się zmieni, gdyż rodzimy dystrybutor ma wydać w naszym kraju dwie przyzwoite produkcje. Pierwsza z nich - To the Moon trafi do nowej serii wydawniczej "Dobra Gra", która trafi do sklepów 20 lutego w cenie 19,90 zł. W tym samym dniu odbędzie się również polska premiera demonicznej produkcji Lucius (cena 49,90 zł), czerpiącej garściami z popularnego filmu Richarda Donnera pt. Omen. Poniżej zwięzłe opisy obu produktów.

"To the Moon to niezwykła, sentymentalna podróż w krainę ludzkich wspomnień i najskrytszych, niespełnionych marzeń. Gra łączy w sobie elementy humorystyczne z dramatyczną historią schorowanego staruszka. Gracz ma niezwykłą okazję odbyć podroż po snach tego człowieka i umożliwić mu spełnienie jego wielkiego marzenia – podróży na Księżyc. Aby odmienić życie staruszka gracze wcielają się w parę naukowców. W rozgrywce świat rzeczywisty przeplata się ze wspomnieniami umierającego bohatera, które gromadzone są za pomocą specjalnych kul symbolizujących kluczowe wydarzenia z jego życia. Celem gracza jest dokładne poznanie jego przeszłości i znalezienie sposobu na to, aby umożliwić spełnienie jego wielkiego marzenia."

    • To the Moon - recenzja na Adventure Zone

"Lucius to nietypowa przygodówka, w której gracz wciela się w postać sześcioletniego chłopca przechodzącego diaboliczną przemianę. Coś nakazuje Lucjuszowi uśmiercić domowników, w taki sposób, aby wyglądało to na nieszczęśliwy wypadek. Akcja gry odbywa się w rozległej rezydencji, która klimatem budzi skojarzenia z horrorami w rodzaju filmów takich jak „Omen” czy „Antychryst”. Domownicy tracą życie w pułapkach zastawianych przez diabolicznego sześciolatka. Nikt go nie podejrzewa. Lucjusz z każdą kolejną ofiarą otrzymuje nową nadprzyrodzoną zdolność, która pomaga mu osiągnąć cel jeszcze łatwiej i w coraz bardziej wyrafinowany sposób. Gra skrywa w sobie wiele mrocznych sekretów. Wraz z rozwojem akcji dowiadujemy się także, w jaki sposób siły z piekła rodem zetknęły się z rodziną tego demonicznego chłopca."

    • Lucius - recenzja gry