Rose - nadchodzi nowa epizodyczna przygodówka
Dodane przez crouschynca dnia 11.02.2013 18:53
Niezależne studio Cellar Door Interactive z Izraela ogłosiło, iż pracuje nad epizodyczną przygodówką pt. Rose. Jako że pierwszy odcinek produkcji jest na ukończeniu, jego premiera nastąpi już niedługo. Mianowicie trafi on do sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku, w wersji na komputery PC oraz Mac, a także na urządzenia z Androidem. Wkrótce potem gra powinna zawitać na platformy z systemem iOS. Docelowo całość ma składać się z czterech epizodów, ukazujących się co dwa lub trzy miesiące. Wszystkie części będzie można nabyć drogą dystrybucji cyfrowej.


Rose to trójwymiarowa gra przygodowa, w której akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Według zapowiedzi twórców, tytuł ten utrzymany jest w stylu takich produkcji jak Scratches czy cykl Dark Fall. W trakcie rozgrywki wcielimy się w dwunastoletnią dziewczynkę o imieniu Rose, która wraz z przyjaciółmi wkracza do pewnej starej posiadłości. Opuszczony od blisko trzydziestu lat dom stał się przedmiotem wielu niepokojących pogłosek w związku z tajemniczą śmiercią niejakiej Gildy Gudjonsen i zniknięciem jej małżonka Henry'ego. Nasze zadanie będzie polegać na rozwiązywaniu łamigłówek, poznawaniu historii posesji oraz prawdy na temat obsesji doktora Henry'ego Gudjonsena.

Oficjalny profil projektu w serwisie Facebook mieści się pod tym adresem, zaś w naszej galerii możecie obejrzeć kilka zrzutów ekranu.