Syberia 3 trafi do sklepów w roku 2014-2015, zaś w przyszłym - nowa odsłona Draculi
Dodane przez Przemo dnia 28.11.2012 11:33
Końcówka ubiegłego tygodnia okazała się niezwykle gorąca dla fanów gier przygodowych. Firma Anuman Interactive oraz należące do niej studio Microids zapowiedziały bowiem kontynuacje dwóch czołowych serii gier przygodowych. Mowa oczywiście o kolejnych perypetiach Kate Walker w przygodówce Syberia 3, a także o dalszych losach Księcia Ciemności w produkcji Dracula: The Shadow of the Dragon.

Informacja o grze Dracula 4 została ujawniona podczas imprezy Game Connection Europe. Twórcy pochwalili się jedynie, że procesem twórczym zajmie się studio Koalabs. W tej chwili nie są znane żadne szczegóły na temat linii fabularnej. Fani tej serii mogą natomiast spodziewać się kolejnej pełnoprawnej produkcji z kamerą umieszczoną w pierwszej osobie. Premiera została wstępnie zaplanowana na II kwartał 2013 roku. Udostępniono pierwszą grafikę z gry prezentującą jakieś domostwo umieszczone obok ruin katedry.


Dracula: The Shadow of the Dragon

Po trzech latach od pojawienia się pierwszej wzmianki o Syberii 3, Anuman Interactive oficjalnie poinformowało o nawiązaniu współpracy z Benoitem Sokalem. Jego pierwszym zadaniem będzie napisanie scenariusza do najnowszej produkcji traktującej o przygodach Kate Walker. Dobrą informacją jest także to, że obok belgijskiego artysty za projekt odpowiada także Elliot Grassiano – założyciel Microids, który nadzorował prace nad poprzednimi odsłonami Syberii. Premiera na PC oraz kilku innych platformach została zaplanowana na 2014-2015 rok. W komunikacie prasowym zaznaczono zaś, że proces produkcji gry dopiero się rozpoczął, więc można domniemać, iż wszystkie poprzednie pomysły związane z tym tytułem zostały anulowane.