Doniesienia z Kickstartera
Dodane przez crouschynca dnia 22.07.2012 01:58
Jakiś czas temu informowaliśmy, że o wsparcie na Kickstarterze starają się przygodówki Ar-K oraz Jack Houston and the Necronauts. Jak obecnie przedstawia się sytuacja obu kampanii? Co do pierwszej z wymienionych gier, epizodyczna produkcja hiszpańskiego studia Gato Salvaje uzbierała póki co niecałe 6 tys. dolarów, podczas gdy do osiągnięcia sukcesu potrzeba dużo większej kwoty, a konkretnie 150 tys. Do końca akcji na rzecz Ar-K pozostało 16 dni. Zdecydowanie lepiej radzi sobie Jack Houston and the Necronauts od ekipy z Warbird Games. Aktualnie uskładano ponad 40 tys. przy wymaganych 56 tys. Zbiórka ta potrwa jeszcze przez 19 dni.

Za pośrednictwem Kickstartera można też pomóc hybrydowej przygodówce o nazwie Ourfirg. Fabuła owego tytułu została osadzona w fikcyjnym świecie fantasy, zaś gracz wcieli się w tajemniczego mężczyznę, od lat ukrywającego się u mnichów. Pewnego dnia Mistrz Zakonu zleca głównemu bohaterowi ważną misję, co w konsekwencji doprowadzi go do udziału w odwiecznej walce pomiędzy dobrem i złem. Akcja finansowania projektu zakończy się powodzeniem jeżeli uda się zebrać minimum 6 tys. dolarów do 4 sierpnia tego roku. Produkcja powinna ukazać się na PC, Mac oraz iOS. Jednakże w przypadku zgromadzenia 17 tys. powstaną również wersje na systemy Linux i Android. Więcej szczegółów odnośnie Ourfirg na stronie kickstarter.com oraz domowej witrynie gry.

Ponadto trwa zbiórka w celu sfinansowania gry pt. Detective Grimoire. W tej detektywistycznej przygodówce spróbujemy rozgryźć zagadkę morderstwa popełnionego na mokradłach. Niestety, nasze śledztwo nie należy do najłatwiejszych ze względu na głównego podejrzanego, którym jest… legendarny potwór z bagien. W trakcie rozgrywki rozwiążemy logiczne zagadki, przesłuchamy podejrzanych i poszukamy wszelkich wskazówek, przybliżających nas do wyjaśnienia sprawy. Warunkiem powodzenia kampanii na Kickstarsterze jest zgromadzenie przynajmniej 25 tys. dolarów do dnia 2 sierpnia bieżącego roku. Detective Grimoire powstaje głównie z myślą o urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android, lecz kwota 30 tys. dolarów pozwoli stworzyć także porty na komputery PC i Mac. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie na jego kickstarterowej stronie. Natomiast pod tym adresem można zapoznać się z przeglądarkowym demem gry.