E3 2012: Nowe materiały z Lifeless Planet
Dodane przez Przemo dnia 08.06.2012 21:43
Targi E3 już za nami. Prócz gry Lucius firma Lace Mamba Global reklamowała także inną grę przygodową, której akcja rozgrywa się na odległej planecie. Lifeless Planet to trzecioosobowa produkcja od Stage 2 Studios będąca połączeniem elementów gry przygodowej oraz zręcznościowej, przeznaczonej na komputery klasy PC oraz Mac.

Wcielając się w pewnego astronautę trafimy w sam środek niezbadanej planety, leżącej daleko poza naszym układem słonecznym. Zaraz po wylądowaniu okazuje się, że miejsce te składa się jedynie z pustyń oraz kanionów. Nie nadaje się więc do osiedlenia przez istoty żywe. Będąc na tym pustkowiu, staniemy do nierównego wyścigu z czasem, gdyż zbiornik z tlenem bohatera uległ uszkodzeniu powodując tym samym wyciek życiodajnego gazu. Naszym zadaniem będzie odnalezienie zaginionych kompanów oraz zbadanie tego miejsca. Szybko okazuje się, że nie jesteśmy pierwszymi ludźmi którzy postawili stopę na tej planecie. Trafimy do opuszczonej sowieckiej kolonii. Co tutaj robili i jakie tajemnice skrywali?

Lifeless Planet była z początku produkcją niezależną i została po części sfinansowana przez graczy za pośrednictwem Kickstartera. Projekt jednak zdołał oczarować swoją pomysłowością dystrybutora Lace Mamba Global i zostanie wydany w formie detalicznej oraz cyfrowej w okolicach IV kwartału 2012 roku. Dostępny jest nowy zwiastun gry oraz screenshoty.