Amnesia: The Machine for Pigs oficjalnie zapowiedziana
Dodane przez Przemo dnia 25.02.2012 21:39
Od kilkunastu dni, za sprawą tej witryny studio Frictional Games umieszczało dawkowane i tajemnicze informacje na temat ich następnego projektu. Po logu Amnesii, czyli poprzedniej produkcji firmy, mogliśmy domyślać się o rzekomej kontynuacji horroru. Panowie ze szwedzkiego studia sprecyzowali wreszcie czym zamierzają nas teraz przestraszyć.

Projekt nosi pełną nazwę Amnesia: The Machine for Pigs i jest drugą częścią klaustrofobicznego dreszczowca wydanego w 2010 roku. Jednak fabuła zaprezentowana w „Maszynie do świń” nie będzie w żaden sposób nawiązywała do historii z poprzedniczki. Najciekawsza jednak wydaje się być informacja, że tworzeniem produkcji nie zajmuje się bezpośrednio Frictional Games, tylko studio thechineseroom, które ostatnio wydało grę Dear Esther.. Właściciele marki tylko doglądają procesu produkcji i wspomagają finansowo.

Jak można wyczytać z wywiadu przeprowadzonego z Danem Pinchbeckiem na łamach serwisu Joystiq, gracz trafi do 1899 roku i wcieli się w postać Oswalda Mandusa. Ten dosyć poważany pomysłodawca wrócił właśnie z wyprawy do Meksyku, która skończyła się tragedią. Narastające gorączki sprawiają, że Oswald zapada w śpiączkę, a podczas snu nawiedzają go koszmary o dziwnej maszynie. Po kilku miesiącach odzyskuje przytomność i słyszy dźwięk owej maszyny dobiegający z jego pokoju. Czy ma ona związek z wydarzeniami z Meksyku?

Dokładna premiera gry nie jest jeszcze znana, choć twórcy zarzekają się, że produkcja ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. W naszej galerii zebraliśmy wszystkie opublikowane do tej pory szkice koncepcyjne.