Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: Seriale z Sherlockiem Holmesem

Dodane przez Madzius888 dnia 21.10.2012 12:14
#7

Ano wygoliłam puszystego sierciucha i to było pod spodem Hihi

Kami napisał/a:
Ja byłam ciekawa po tym jak napisałaś na FB Smile2 Ale potem napisałaś też coś innego i szczerze mówiąc ochota mi odeszła. Hihi


Wyjaśniam oba elementy Smile2

Kiedy usłyszałam o serialu Elementary byłam zainteresowana, co z tego może wyniknąć. Zwłaszcza, że w rolę Doktor Watson wciela się... Lucy Liu (dr Joan Watson), a bardzo lubię tą aktorkę. Niekonwencjonalne jest także to, że Sherlock rozwiązuje sprawy w innym kręgu kulturowym - po odwyku alkoholowym zamieszkuje w Nowym Jorku.

collider.com/wp-content/uploads/cbs-elementary-jonny-lee-miller-lucy-liu-image.jpg

Byłam otwarta na amerykańską propozycję, ale kiedy zobaczyłam pierwszy odcinek, to szczena mi opadła. Tak więc zamiast ciekawego serialu detektywistycznego mamy serial obyczajowy, pogłębioną analiza psychologiczną Sherlocka, który jest niestabilny emocjonalnie. Oryginał był oczywiście postrzegany jako rozkapryszony, kiedy nie przestrzegał różnych społecznych konwenansów, ale zarzutu o zaprzeczaniu samemu sobie nie postawimy.

Póki co masochistycznie obejrzałam wyemitowane odcinki i tym bardziej klaruje mi się w głowie przepowiednia o koszmarnym momencie, kiedy partnerzy się w sobie zakochują. Nie omija to żadnego amerykańskiego serialu, nawet jeżeli zapowiada się, jakby twórcy odrzucili standardowe podejście i tworzyli własną formę, więc wątek uczuciowy pary głównych bohaterów miałby go nie dotyczyć (tu patrz: Bones czy Dexter).

Edytowane przez Madzius888 dnia 21.10.2012 12:14