Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: The Last Express

Dodane przez Jeziu5 dnia 24.01.2012 21:22
#6

Teraz po przejściu produkcji mogę wyrazić pełną opinię na jej temat.

Po pierwsze muszę przyznać, że zakochałem się w grafice. Wink2 Postacie wyglądają przepięknie, nic nie można zarzucić wnętrza pociągu. Jakieś tam zgrzyty pojawiają się na stacji, ale można na nie przymknąć oko. Kolejny wielki plus - udźwiękowienie. Nie grałem jeszcze w grę, w której można by usłyszeć tyle języków. Dodatkowo muzyka lecąca w tle jest naprawdę piękna - nic tylko siedzieć i słuchać. Bardzo dobrze wyszedł też koncert Anny i Kronosa - gdyby nie to, że naszą postać "goniły obowiązki" można by spokojnie przysłuchiwać im się przez te dwie godziny. No plus zaliczam też grę z czasem - postacie nie czekają na nas (w większości wypadków), pociąg prze do przodu a my staramy się nadążyć za wszystkim. Ilość zakończeń też jest warta uwagi - multum sposobów na jakie możemy przegrać, 2 gdzie wygrywamy ale nie do końca i jeden prawdziwy "happy end".

Jednak czas na przysłowiową łyżkę dziegciu. Gra jest jednak dość krótka. Nawet przejście jej tak by obejrzeć wszystkie zakończenie nie zajmie dużo czasu. Inny problem to pewne dłużyzny - kiedy akurat nic się nie dzieje, pociąg jedzie a my ziewamy. Ale z drugiej strony - czy tak samo nie mamy często w prawdziwym życiu ?

Podsumowując - gra jest naprawdę świetna, nie zawaham się użyć słowa wspaniała. Pomimo tych paru maleńkich wad z czystym sumieniem mogę dać jej 10.