Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: The Last Express

Dodane przez Elum dnia 09.11.2011 18:17
#4

jeziu5 napisał/a:
To trochę jak z Fahrenheitem - albo gra porwie człowieka, albo będzie na niej psy wieszał.

Bardzo trochę. Fahrenheit wiele rzeczy robi niestety nieudolnie. Fabuła się sypie, interfejs to jakieś konsolowe nieporozumienie, mechanika gry w gruncie rzeczy tylko udaje, że jest rewolucyjna. Dlatego to, że nie wszyscy za Fahrenheitem szaleją jest jak najbardziej naturalne. Żeby nie było wątpliwości - ja lubię. Ale jednocześnie potrafię zrozumieć graczy, którzy nie lubią.

The Last Express to zdecydowanie wyższy poziom. Co zresztą potwierdza internet. Na temat gry powstały już chyba setki artykułów, recenzji. W prawie każdym/każdej z nich autor w końcu dochodzi do wniosku, że jest to gra wybitna. Dlatego jeśli ktoś mi napisze, że jest przeciętna i przereklamowana, to ja mu odpowiem, że jest idiotą.

Oczywiście opinia Madzius to coś zupełnie innego. The Last Express nie każdemu musi się podobać. Ale wydaje mi się, że każdy miłośnik przygodówek powinien choć raz w nią zagrać. Najlepiej w pełną wersję, bo demo pokazuje krótki fragment wycięty ze środka gry, więc może ciężko się w nim odnaleźć.

Edytowane przez Elum dnia 09.11.2011 18:19