Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: The Moment of Silence

Dodane przez drozda dnia 02.01.2006 18:57
#3

To nikt nie gra? Miałem już okazję ukończyć tę grę i dochodzę do wniosku, że warto było wydać na nią te 30zł. Nie jest to gra idealna, ma swoje wady. Czasami są one dosyć uciążliwe - np. "skacząca" kamera, trochę dziwne prowadzenie dialogów (nie mogli wybrać bardziej kontrastujących kolorów? Przez to rozmowy już zaliczone i te które są nowe zlewają się praktycznie w jedno Sad). Jest również trochę "dziwnostek", które bardziej zaskakują niż denerwują. Przykładem mogą być dziwne błędy, o których wspomniałem już wyżej.

Ale czemu napisałem, że warto było ją kupić? Fabuła może nie jest odkrywcza, ale mi przypadła do gustu. Gra mogłaby być wprawdzie dłuższa, ale TLJ i tak by nie dogoniła, do tego sporo ciekawych postaci i lokacji (choć czasami poruszanie się po nich naprawdę potrafi zirytować - patrz komentarz odnośnie kamer...). Sporo jest również biegania (szczególnie pod koniec), jednak i to da się przeboleć. Największą zaletą są chyba animacje (autorzy piszą, że łącznie trwają 30minut). Są one bardzo dobrze wykonane i aż za bardzo kontrastują z trochę niedzisiejszą grafiką.

Hmm... tak piszę o TMOS i dochodzę do wniosku, że powinien ją kupić właściwie wyłącznie fan przygodówek, gdyż za dużo jest w niej tych "ale". Ja jestem zadowolony, ale czy Ty będziesz? Ciężko powiedzieć...