Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: Martin Mystere aka Crime Stories

Dodane przez mendosa dnia 03.11.2006 11:37
#12

W Tajemnicy Marcina najbardziej urzekł mnie klimat, ten spokój ...

Abstrahując od wielu wątków, które poruszyłeś, Davero (tytułów takich, jak Ciemna strona Księżyca, czy Riddle of Master Lu nie znam, więc się nie mogę wypowiedzieć), wydaje mi się, iż po prostu łatwiej jest rzucić w wir przygody osobnika młodego, nieuwiązanego. Zresztą, chyba jak w życiu - z wiekiem rośnie zapotrzebowanie na święty spokój, więc wydaje się to logiczne.
I na tym tle Martin Mystere się pozytywnie wyróżnia - zaznaczam - moim skromnym zdaniem (a może po prostu przypomina mi mnie? "Słuchaj, wpakowałem się w niezłą kabałę, wiem, że miałaś inne plany, ale teraz musisz mi pomóc" :cyclop: ).

Co do ocen - ja oczywiście staram się każdy tytuł traktować samodzielnie, nie porównując go do innych. Jednak tu tworzy się pewne błędne koło - całkowicie "obiektywna" ocena byłaby możliwa, gdybyśmy grali w dany tytuł jako pierwszy z danego gatunku (no, nie mówiąc już w tym, że trzeba by było chyba żadnej powieści wcześniej nie czytać, ani filmów nie oglądać Wink2 ) - z kolei grając po raz pierwszy, nie znamy zasad gatunku - jakże więc oceniać? Lol2 .

Warstwa fabularna ma kilka mankamentów - dla mnie niezrozumiała jest :

rozmowa z tancerką w nocnym klubie, i sugestia, iż Martin na każdym kroku ją spotyka

Zaś co do Alfiego :

Faktycznie, nie ma on własnej osobowości, bo to dusza Martina w obcym ciele - i powiedzmy, że jest to uzasadnione fabularnie


A to, że można wymieniać poglądy na temat przygodówek - to faktycznie bardzo dobrze :) .

Edytowane przez mendosa dnia 03.11.2006 11:42