Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: Agatha Christie - I nie było już nikogo

Dodane przez drozda dnia 16.03.2006 00:51
#1

Ktokolwiek gra(ł), czy wszyscy czekają na rozstrzygnięcie konkursu? Wink2

Po dosyć długich trzech dniach zmagań udało mi się ją ukończyć. Podobała mi się tym bardziej, że nie miałem do czynienia wcześniej z książką na podstawie której powstała fabuła gry.

Jeżeli chodzi o zalety to właśnie fabuła jest najmocniejszą stroną tej gry. Sama rozgrywka polega głównie na eksploracji okolicy, zbieraniu przedmiotów i wypytywaniu każdej napotkanej postaci (najczęściej) o to samo. Takie bezustanne myszkowanie mogłoby się oczywiście szybko znudzić gdyby nie charakterystyczna cecha tego typu historii. Mam nadzieję, że nie zdradzę żadnej tajemnicy ujawniając, iż grono osób zgromadzonych na wyspie odciętej od świata zaczyna się systematycznie kurczyć...

Oczywiście tak jak w prawie każdej grze, także i tutaj jest parę uciążliwych i trochę irytujących spraw. Mało zagadek, czasami dziwne bądź niedokładne tłumaczenie czy możliwość zatkania się (ale tylko z powodu braku podpowiedzi/sugestii "co powinniśmy teraz zrobić").

Mimo wszystko opowiedziana historia rekompensuje wszystkie niedogodności. Z tego co wiem istnieje kilka zakończeń, a dodatkowo można pobawić się w składanie przedmiotów, które nie są wymagane do ukończenia gry, ale pozwalają odkryć kilka miłych dodatków uprzyjemniających rozgrywkę.

Podsumowując, myślę że warto zagrać. Jest to ciekawa historia opowiedziana w dobrym (lecz nie pozbawionym błędów) stylu.