Blair Witch: Rustin Parr (mniej przygodowa) (n3gative)
Dodane przez Adventure-Zone dnia 09.04.2006 22:57


Po obejrzeniu filmu Blair Witch Project muszę przyznać, że byłem niezwykle ciekawy tej gry. Kinowa produkcja stała się wielkim hitem, którego posępna atmosfera i niezwykłe wrażenie tego, iż to wszystko wydarzyło się naprawdę dodawało smaczku grze. Liczyłem na głębsze poznanie tej niezwykłej historii, zgłębienie legend krążących o wiedźmie z Blair.

Już od samej instalacji gry udziela się nam niesamowity klimat, towarzyszą nam ciche dźwięki krzyków dzieci, a muzyka może sprawić wrażenie zbliżającej się śmierci. W końcu możemy rozpocząć rozgrywkę. Wcielamy się w postać dr Holliday, członkini tajnej organizacji zajmującej się zjawiskami nadprzyrodzonymi. Zostaje nam zlecona sprawa niejakiego Rustina Parra, który to pewnego dnia wkroczył do sklepu w miasteczku Burkittsville i oświadczył, że wreszcie skończył. Kiedy policja przeszukała jego dom doszło do szokującego odkrycia, w piwnicy znaleziono ciała siedmiorga dzieci, które stały się ofiarami rytualnego mordu. Jednak sprawa się skomplikowała, gdyż Parr cały czas utrzymywał, iż do popełnienia tego czynu zmusił go duch staruchy. Gdyby to nie były okolice lasu Blair pewnie ów człek został by uznany za nienormalnego, jednak tamtejsi ludzie nie po raz pierwszy doświadczają śmierci swoich dzieci, po sześćdziesięciu latach wiedźma z Blair powróciła ! Wyjaśnieniem tej sprawy mamy się właśnie zająć, jednak czy zdołamy przeciwstawić się ogromnej mrocznej mocy ?

Przed rozpoczęciem gry mamy możliwość przejścia treningu, poznajemy tu podstawowe umiejętności jakimi będziemy dysponować podczas gry. Od pierwszych minut wiadomo, że sterowanie tylko za pomocą myszki czy klawiatury mija się z celem. Początkowo może się ono wydać toporne i naprawdę przeszkadzać jednak wierzcie mi na słowo, idzie się do tego przyzwyczaić. Niestety największą wadą gry jest uciekająca i często pokazująca nie to co trzeba kamera, nie raz zdarzy się tak, że będziemy uciekać przed przeciwnikami i ustawiać kamerę by obronić się przed nimi. Naszą postać widzimy z perspektywy trzeciej osoby, co według mnie było trafionym pomysłem. Takie rozwiązanie na szczęście niesie ze sobą kolejne plusy, grafika co prawda trochę kanciasta doskonale się sprawdza, gra świateł i cieni perfekcyjnie pasuje do tego tytułu. Przedmioty są naprawdę wyraźne i całkiem łatwo można je znaleźć, w większości przypadków nie musimy się domyślać gdzie czego użyć, gdyż jeżeli przedmiot pasuje do danego miejsca z reguły zostaje on sam przypasowany. Co do samej rozgrywki, jest to niewątpliwie najmocniejszy atut tej gry. Akcja pełna jest nieprzewidywalnych zdarzeń i rozwiązań. Komu z tych co zdążyli się już zapoznać z tytułem nie pozostał w pamięci DZIEŃ 2 ?

Podsumowując, Blair Witch Volume 1: Rustin Parr to jeden z najlepszych tytułów, który ma podnosić adrenalinę i działać na naszą wyobraźnię. Obawiano się, że gra będzie bardzo liniowa i nudna, ja jedynie mogą powiedzieć, że to jedna wielka BZDURA. Naprawdę warto zaopatrzyć się w ten tytuł, takiej wspaniałej przygody możemy doświadczyć za jedyne 10 zł, a przecież czekają na ciebie już pozostałe części ...

Autor: n3gative

AZ63