Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
Jak oceniasz Deponię?
1 1 0%[0 głosów]
2 2 17%[1 głos]
3 3 17%[1 głos]
4 4 50%[3 głosów]
5 5 17%[1 głos]
Głosów ogółem : 6
 Drukuj temat
Deponia
Przemo
Kolejna przygodówka autorstwa utalentowanych pracowników studia Daedalic Entertainment, opowiadająca o perypetiach Rufusa Ekesa zamieszkującego planetę-wysypisko śmieci o nazwie Deponia. Wszystkie dążenie bohatera skupiają się na dotarciu Elysium - wyspy ulokowanej gdzieś wysoko nad chmurami i zamieszkiwanej przez wyższą klasę społeczną. Zadaniem gracza jest pomóc mu osiągnąć ten cel.

.......www.adventure-zone.info/fusion/images/100or/deponia.jpgRecenzja

Galeria

Encyklopedia

Poradnik
www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_375/deponia_04_t1.jpg www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_375/deponia_05_t1.jpg www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_375/deponia_06_t1.jpg www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_375/deponia_07_t1.jpg.......

wredny
Deponia z pewnośćą nie będzie należała do tych przygodówek które, jakoś szczególnie lubię a to ze względu na środowisko w którym toczy się cała akcja gry ja rozumiem że właśnie na tym polega ten cały pomysł ale, mnie wysypisko śmieci jako miejsce akcji lekkiej,komediowej gry przygodowej po prostu się nie podoba. Choćby nie wiem jak pięknie przedstawione przez grafików.
Nie mogę natomiast odmówić deponji jednego BARDZO DOBRZE NAPISANEGO SCENARIUSZA mimo wstrętnych lokacji zaciekawiło mnie jak to wszystko się dalej rozwinie w następnej części .

Kami
No widzisz, to odwrotnie do mnie, bo ja uważam, że Deponia ma bardzo nowatorski świat, co jest bardzo miłą odmianą i powiewem świeżości. Smile2 Natomiast scenariusz jest straszny, nie trzyma się kupy i tak jak napisałam w recenzji - na koniec ma się wrażenie, że rozegrały się tam jakieś dodatkowe wątki, które kompletnie przegapiliśmy, bo niby jak Rufus i Goal są nagle parą?

wredny
hmm być może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem luki na pewno są.
Chodzi o to że mimo obiekcji , które mam autorom deponji udało się za interesować swoim pomysłem osobę taką jak ja czyli kompletnie do niego nie przekonaną i w tym sensie napisałem o dobrym scenariuszu.
niezbyt lubię deadalic the whispered world rozczarował mnie nowy początek odrodzenie przeszedłem bez większego zainteresowania a po ednę raczej nie sięgnę .
a co do deponji to jeśli kolejna część cyklu zostanie wydana w Polsce pewnie ją nabędę.

TexMurphy
W grę nie grałem, ale jeśli toczy się na wysypisku śmieci, to nie jest to tak całkowicie oryginalne - patrz: Down in the Dumps.
Choć - oczywiście - bardzo rzadkie i nietypowe.
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Kami
wredny - Zostanie wydana z polskimi napisami, jeśli to dla ciebie to samo Smile2

jackowsky
Ostatnim bohaterem, który irytował mnie tak bardzo, że miałem niepohamowaną ochotę kopnąć go w cztery litery był McNamara z Overclocked. Nie ukrywam, że podobne odczucia wywoływał u mnie Rufus. O ile moje nastawienie do psychologa nie zmieniło się do końca gry, o tyle początkowa irytacja na zachowanie ciamajdy z wysokim ego zmieniła się w litość nad jego losem. Sama gra nie jest jakimś arcydziełem, jest jednak solidną robotą, którą oceniam na 70%. W związku z brakiem połowicznych ocen jestem zmuszony wystawić jej trójkę. W moim przypadku twórcy osiągnęli zamierzony (chyba) efekt, czekam na kontynuację. :)
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

Kami
Masz na myśli, że czekasz na polską wersję kontynuacji? Smile2

Jeśli w Deponii przeszkadzał ci tylko Rufus, to coś czuję, że dwójka może ci się mniej podobać niż jedynka. Ja nie miałam z nim żadnego problemu do czasu kontynuacji. Wink2

jackowsky
Kami napisał/a:
Masz na myśli, że czekasz na polską wersję kontynuacji? Smile2

Oczywiście. :)

Kami napisał/a:
Jeśli w Deponii przeszkadzał ci tylko Rufus, to coś czuję, że dwójka może ci się mniej podobać niż jedynka. Ja nie miałam z nim żadnego problemu do czasu kontynuacji. Wink2

Hmm. A ja myślałem, że chłopak już przemyślał. :)
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

pan_satyros
Czy Deponia pudełkowa wyszła w polskiej wersji? Jakoś zapamiętałem tylko polską premierę w cdp.pl.
Pytam, gdyż pudełko w sklepach stacjonarnych wychodzi 2x taniej...
Edytowane przez pan_satyros dnia 07.12.2012 10:13

Ilcoron
W wersji kinowej (napisy) - czyli tak samo jak cyfrowo
http://www.cdproj...a/premiera

pan_satyros
Ilcoron napisał/a:
W wersji kinowej (napisy) - czyli tak samo jak cyfrowo
http://www.cdproj...a/premiera

Dzięki za informacje. Jednak 30 zł w pudełku to lepiej niż 60 zł cyfrowo Wink2
Nareszcie Deponia trafi w moje ręce.
Edytowane przez pan_satyros dnia 07.12.2012 13:41

Madzius888
Deadelicowa Edna & Harvey wyjątkowo mnie do siebie zniechęciła. W ostatnim jednak czasie za sprawą różnych bundli cena cyfrowego wydania pierwszej części Deponii spadła do zaledwie kilku złotych, postanowiłam, więc ją nabyć i pewnego wieczoru - spróbować zagrać. Ciekawe, jak twórcy wpadli na pomysł stworzenia śmieciowego świata (poza grą, o której pisał Tex). Bo ja mam taką tezę: w wielu grach, żeby ruszyć z fabuła, rozwiązać zagadkę należy pogrzebać w śmietniku (dużo o tym pisaliśmy w temacie: Czego nauczyły nas przygodówki). A co by było, gdyby planetę zasypać odrobiną śmieci, a może odrobiną więcej, może jeszcze parę górek.. i o, proszę, cała planeta jest w śmieciach!
Pomysł bardzo mnie więc do siebie przyciągnął, strasznie podobało mi się przeszukiwanie stosów elementów czy też poruszanie się w lokacjach z materiałów wtórnych. Generalnie: jestem pro-śmieciom w przygodówkach! Grin
Fajne były też postacie. O ile jako kobieta miałam oczywiście ochotę udusić Rufusa, to burmistrz, jego piękna sekretarka i najgenialniejszy doktorek bardzo mnie rozbawili.

Na minus zaliczam na pewno to, że gra kończy się taka..niezamknięta. O ile spodziewamy się kolejnych części, to jednak dalej będę marudzić nad rozdziałami, klifozawieszaczami i o, można inaczej! Niestety natknęłam się też na buga, ponieważ kopalniana jazda w ogóle u mnie nie działała, cokolwiek nie zrobiłam lądowałam z powrotem w punkcie początkowym, gdybym nie zajrzała na forum Deadalica pewnie bym się zdenerwowała i nie ukończyła tego tytułu.
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

wredny
Ja też miałem ten sam problem z kopalnią i po prostu z rezygnowałem z tej zagadki .
Bardzo mnie ciekawi co należy zrobić by ten element gry działał poprawnie .
Chociaż nie zamierzam już wracać do tej gry . Mam cyfrową wersję z cdp.plFrown2

Madzius888
No właśnie przeczytałam, że jedyne rozwiązanie to pomięcie tej zagadki. Ewentualnie, jak ktoś gra ze Steamem, to można prawidłowo ustawić dźwignie (poradnik, no bo nie wierzę, że ktoś ogarnął tą mapkę, jeżeli nie obejrzał filmiku, nie zobaczył, jak to działa, gdzie pojazd zostaje wyrzucony z trasy itp.) i wyruszyć w podróż, co będzie premiowane achievementem. Jednak kiedy jak zwykle Rufus z Goal wrócą na start, to i tak trzeba pominąć przyciskiem "skip". Taki urok zintegrowanych kart graficznych niestety, nie wszystko działa.
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Przejdź do forum: