Zobacz temat


Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Black Mirror 3 The Final Fear
Jeziu5
UWAGA DUŻO SPOILERÓW:
Zaczynam już temat bo udało mi się dorwać do angielskiej wersji (kocham rodzinkę z zagranicy) i chciałbym się podzielić kilkoma uwagami jakie nasunęły mi się podczas pierwszych kilku godzin gry.

Pierwsza uwaga to taka, że to raczej jest 2,5 a nie 3. Jeśli nawet w drugą część można było grać bez znajomości jedynki (sam tak uczyniłem), to trójka w znaczny sposób bazuje na wydarzeniach z poprzedniej części. Tak naprawdę to nie ma żadnego porządnego intra czy wprowadzenia.
Spoiler :: Pokaż
Po prostu nagle jesteśmy w więzieniu, mamy mordercze wizje, twierdzimy że jesteśmy potomkiem starożytnego, przeklętego rodu. A i głosimy, że to wszystko przez naszą siostrę, która skończyła w przepaści z demonem.
Autorzy powinni dać przynajmniej możliwość zapoznania się z faktami z BMII.

Nie poprawiła się też zbytnio animacja postaci - jak dla mnie są po prostu brzydkie i nawet w takiej Tungusce wyglądało to lepiej. Twórcy znaleźli też sposób na omijanie zbyt wymagających animacji.
Spoiler :: Pokaż
Dla przykładu gdy Adrian (gdyż tak teraz nazywa siebie bohater) musi wywiercić dziurę w podłodze przy pomocy mechanicznej. Chowa się więc za ścianą i piłuje, a my słyszymy tylko warkot maszynerii.
Jak dla mnie to trochę zbytnie pójście na łatwiznę. Nic za to nie można zarzucić tłom, które są naprawdę urokliwe, a spalone zamczysko robi świetne, posępne wrażenie. Cmentarz nocą też przyprawia o ciarki na plecach.

Największe jednak brawa należą się twórcą za udźwiękowienie - nie raz zdarzyło mi się podskoczyć na krześle, gdy znienacka rozbrzmiewały skrzypce zwiastując coś niedobrego. Głosy postaci też nie są złe, choć nie do końca przekonuje mnie
Spoiler :: Pokaż
"opętany Adrian".
Słychać go jakby miał chrypkę,
Spoiler :: Pokaż
a nie planował przebicie kogoś nożem.


Podobały mi się humorystyczne wstawki w niektórych dialogach czy sytuacjach.
Spoiler :: Pokaż
(On był biznesmenem, nie mordercą. Drobna, acz wyraźna różnica.)
. A no i jeszcze fabuła - przeszedłem jak na razie 2 z 6 rozdziałów, i według mnie na razie trzyma poziom.

Amen. Mam nadzieję, że kogoś zainteresuje moja krótka notka.
Edytowane przez Kami dnia 03.06.2011 06:45
 
SilverMoon666
Spojlerów nie powinno się umieszczać tak na widoku chyba Pfft
Zapraszamy do naszego Częstochowskiego Bractwa LARP-u!

Forum:
www.bractwo-larpu...


Nasz pierwszy filmik z LARP-a
http://www.youtub...JSJxvAqPs4
 
Toddziak
A ja powiem krótko, że mi się nie podobało, a ostatni rozdział to w ogóle jakaś porażka :bla:
 
Kami
Przeniosłam temat. Jeziu, gdzie ty tu prosisz o jakąś pomoc? Nie umieszcza się takich rzeczy w dziale help.

Poza tym mamy coś takiego jak znacznik spoilerowy. Nie ma co się bawić kolorowaniem tekstu.
 
Evillady
Skończyłam jakiś czas temu. Solidne 7/10. Bardzo ładne tła, do pewnego momentu logiczne zagadki, kapitalny interface, chyba najlepszy i najbardziej intuicyjny z jakim dotąd spotkałam się w grach. Całkiem sprytne wybrnięcie z odwiecznego problemu wszelkich przygodówkowych serii, który brzmi: skoro rozwiązanie było takie proste, to czemu nikt na to nie wpadł dwie części temu? Końcówka, jak w większości współczesnych przygodówek zwalona na maksa, niepotrzebnie przedłużona, nudna i przekombinowana. Ale zagrać spoko można. Nawet, jeśli ktoś (jak ja) nie grał w dwie poprzednie części.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.
 
Przemo
Argh! ARRRGHHH!!! Dlaczego? Dlaczego mnie nie posłuchałaś i nie zagrałaś od pierwszej części?!? A proponowałem, że podeślę!!! Druga i trzecia odsłona stanowi jedność. Nie znając BM2 to tak, zaczynać książkę od połowy. Sporo Cię ominęło. Black Mirror jako całość jest jedną z najlepszych przygodówek ostatnich lat. Smile2 Mimo, że zakończenie rzeczywiście może nie być zadowalające. Wstydź się!
 
Evillady
Z prostego powodu, o którym wiesz - nie kupuję/pożyczam/przyjmuję, żadnych nowych gier, dopóki nie skończę tych wszystkich, które mi zalegają na biurku. A nie ogrania pierwszej i drugiej części nie żałuję, bo niektóre założenia fabularne tam przyjęte, do których odwołuje się trójka są jak klisze z taniej telenoweli brazylijskiej więc prawdopodobnie co najwyżej bym tylko wścieku dostała grając i non stop przewracałabym oczami. Trochę jak przy Still Life, gdzie jedynka miała być och, ach i w ogóle a do II i III się nie umywa nawet. :)
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.
 
Kami
Evil przeniosła się do przyszłości i grała już w Still Life 3. Hihi No i pierwsze Still Life jest bardzo dobre, a dwójka to studium masakry. Wink2

Przemo ma rację. Zaczynanie od trójki, to jak zaczynanie w połowie książki.
 
Przemo
A właśnie, że żałujesz, tylko o tym nie wiesz! :D Muszę kiedyś wpaść do Ciebie i wywalić wszystkie gry, które trzymasz na biurku :DDDD Emm... no dobra, nie mądrzę się, idę to pracy. xD
Edytowane przez Przemo dnia 14.10.2013 07:11
 
SirXan
[Jestem niesłyszący]

Do @Evillady.

@Przemo ma rację. Nie powinno zaczynać od grania Black Mirror 3, dopóki nie ukończysz Black Mirror 2. Wiele na tym tracisz.

Właśnie specjalnie wstrzymałem się od granie Gabriel Knight 2 i 3 pomimo, że są spolszczenie, dopóki nie zapoznam się z Gabriel Knight 1. Nie zrobiłem, bo słabo znam na angielski i czekam na spolszczenia od GrajPoPolsku (właśnie trwa projekt).

PS Wiem, wiem. Powinno się uczyć j. angielskiego. Ale powoli mi idzie, bo koncentracja do nauki i pamięć do słownictwo nie jest moja mocna strona. -kye-plz-

Daję ocenę 8/10 dla Black Mirror 2 i 3 jako całość. Brak 2 punkty za to, że jest dość liniowy plus ostatni rozdział (klimat jakoś się psuje). Widać, że twórcy zabrakło lepsze pomysły tak jak twórcy z ostatni rozdział Fahrenheit.
Edytowane przez SirXan dnia 15.10.2013 11:58
 
Evillady
Fakt. Grin Mam Still Life 2 w dwóch różnych wydaniach i na jednym okładka wygląda tak, jakby to była trzecia część, dzięki za sprostowanie Kami! :)

Co do Black Mirror - swoje zdanie w całej rozciągłości podtrzymuję. :)
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.
 
Przejdź do forum: