Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Black Mirror 3 The Final Fear
Jeziu5
UWAGA DUŻO SPOILERÓW:
Zaczynam już temat bo udało mi się dorwać do angielskiej wersji (kocham rodzinkę z zagranicy) i chciałbym się podzielić kilkoma uwagami jakie nasunęły mi się podczas pierwszych kilku godzin gry.

Pierwsza uwaga to taka, że to raczej jest 2,5 a nie 3. Jeśli nawet w drugą część można było grać bez znajomości jedynki (sam tak uczyniłem), to trójka w znaczny sposób bazuje na wydarzeniach z poprzedniej części. Tak naprawdę to nie ma żadnego porządnego intra czy wprowadzenia.
Spoiler :: Pokaż
Po prostu nagle jesteśmy w więzieniu, mamy mordercze wizje, twierdzimy że jesteśmy potomkiem starożytnego, przeklętego rodu. A i głosimy, że to wszystko przez naszą siostrę, która skończyła w przepaści z demonem.
Autorzy powinni dać przynajmniej możliwość zapoznania się z faktami z BMII.

Nie poprawiła się też zbytnio animacja postaci - jak dla mnie są po prostu brzydkie i nawet w takiej Tungusce wyglądało to lepiej. Twórcy znaleźli też sposób na omijanie zbyt wymagających animacji.
Dla przykładu gdy Adrian (gdyż tak teraz nazywa siebie bohater) musi wywiercić dziurę w podłodze przy pomocy mechanicznej. Chowa się więc za ścianą i piłuje, a my słyszymy tylko warkot maszynerii.
Jak dla mnie to trochę zbytnie pójście na łatwiznę. Nic za to nie można zarzucić tłom, które są naprawdę urokliwe, a spalone zamczysko robi świetne, posępne wrażenie. Cmentarz nocą też przyprawia o ciarki na plecach.

Największe jednak brawa należą się twórcą za udźwiękowienie - nie raz zdarzyło mi się podskoczyć na krześle, gdy znienacka rozbrzmiewały skrzypce zwiastując coś niedobrego. Głosy postaci też nie są złe, choć nie do końca przekonuje mnie
"opętany Adrian".
Słychać go jakby miał chrypkę,
a nie planował przebicie kogoś nożem.

Podobały mi się humorystyczne wstawki w niektórych dialogach czy sytuacjach.
(On był biznesmenem, nie mordercą. Drobna, acz wyraźna różnica.)
. A no i jeszcze fabuła - przeszedłem jak na razie 2 z 6 rozdziałów, i według mnie na razie trzyma poziom.

Amen. Mam nadzieję, że kogoś zainteresuje moja krótka notka.
Edytowane przez Kami dnia 03.06.2011 06:45

SilverMoon666
Spojlerów nie powinno się umieszczać tak na widoku chyba Pfft
Zapraszamy do naszego Częstochowskiego Bractwa LARP-u!

Forum:
www.bractwo-larpu...

Nasz pierwszy filmik z LARP-a
http://www.youtub...JSJxvAqPs4

Toddziak
A ja powiem krótko, że mi się nie podobało, a ostatni rozdział to w ogóle jakaś porażka :bla:

Kami
Przeniosłam temat. Jeziu, gdzie ty tu prosisz o jakąś pomoc? Nie umieszcza się takich rzeczy w dziale help.

Poza tym mamy coś takiego jak znacznik spoilerowy. Nie ma co się bawić kolorowaniem tekstu.

Evillady
Skończyłam jakiś czas temu. Solidne 7/10. Bardzo ładne tła, do pewnego momentu logiczne zagadki, kapitalny interface, chyba najlepszy i najbardziej intuicyjny z jakim dotąd spotkałam się w grach. Całkiem sprytne wybrnięcie z odwiecznego problemu wszelkich przygodówkowych serii, który brzmi: skoro rozwiązanie było takie proste, to czemu nikt na to nie wpadł dwie części temu? Końcówka, jak w większości współczesnych przygodówek zwalona na maksa, niepotrzebnie przedłużona, nudna i przekombinowana. Ale zagrać spoko można. Nawet, jeśli ktoś (jak ja) nie grał w dwie poprzednie części.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Przemo
Argh! ARRRGHHH!!! Dlaczego? Dlaczego mnie nie posłuchałaś i nie zagrałaś od pierwszej części?!? A proponowałem, że podeślę!!! Druga i trzecia odsłona stanowi jedność. Nie znając BM2 to tak, zaczynać książkę od połowy. Sporo Cię ominęło. Black Mirror jako całość jest jedną z najlepszych przygodówek ostatnich lat. Smile2 Mimo, że zakończenie rzeczywiście może nie być zadowalające. Wstydź się!

Evillady
Z prostego powodu, o którym wiesz - nie kupuję/pożyczam/przyjmuję, żadnych nowych gier, dopóki nie skończę tych wszystkich, które mi zalegają na biurku. A nie ogrania pierwszej i drugiej części nie żałuję, bo niektóre założenia fabularne tam przyjęte, do których odwołuje się trójka są jak klisze z taniej telenoweli brazylijskiej więc prawdopodobnie co najwyżej bym tylko wścieku dostała grając i non stop przewracałabym oczami. Trochę jak przy Still Life, gdzie jedynka miała być och, ach i w ogóle a do II i III się nie umywa nawet. :)

Kami
Evil przeniosła się do przyszłości i grała już w Still Life 3. Hihi No i pierwsze Still Life jest bardzo dobre, a dwójka to studium masakry. Wink2

Przemo ma rację. Zaczynanie od trójki, to jak zaczynanie w połowie książki.

Przemo
A właśnie, że żałujesz, tylko o tym nie wiesz! :D Muszę kiedyś wpaść do Ciebie i wywalić wszystkie gry, które trzymasz na biurku :DDDD Emm... no dobra, nie mądrzę się, idę to pracy. xD
Edytowane przez Przemo dnia 14.10.2013 07:11

SirXan
[Jestem niesłyszący]

Do @Evillady.

@Przemo ma rację. Nie powinno zaczynać od grania Black Mirror 3, dopóki nie ukończysz Black Mirror 2. Wiele na tym tracisz.

Właśnie specjalnie wstrzymałem się od granie Gabriel Knight 2 i 3 pomimo, że są spolszczenie, dopóki nie zapoznam się z Gabriel Knight 1. Nie zrobiłem, bo słabo znam na angielski i czekam na spolszczenia od GrajPoPolsku (właśnie trwa projekt).

PS Wiem, wiem. Powinno się uczyć j. angielskiego. Ale powoli mi idzie, bo koncentracja do nauki i pamięć do słownictwo nie jest moja mocna strona. -kye-plz-

Daję ocenę 8/10 dla Black Mirror 2 i 3 jako całość. Brak 2 punkty za to, że jest dość liniowy plus ostatni rozdział (klimat jakoś się psuje). Widać, że twórcy zabrakło lepsze pomysły tak jak twórcy z ostatni rozdział Fahrenheit.
Edytowane przez SirXan dnia 15.10.2013 11:58

Evillady
Fakt. Grin Mam Still Life 2 w dwóch różnych wydaniach i na jednym okładka wygląda tak, jakby to była trzecia część, dzięki za sprostowanie Kami! :)

Co do Black Mirror - swoje zdanie w całej rozciągłości podtrzymuję. :)

Przejdź do forum: