Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
Black Mirror (seria) - oceń grę
1 1 0%[0 głosów]
2 2 0%[0 głosów]
3 3 0%[0 głosów]
4 4 0%[0 głosów]
5 5 100%[3 głosów]
Głosów ogółem : 3
 Drukuj temat
Black Mirror (seria)
Evillady
Murdoc napisał/a

Co do Black Mirror to postaram się w najbliższym czasie w nią zaopatrzyć... dotychczas ostaraszały mnie wieści o potwornym tłumaczeniu, ale skoro dowiedziałem się o patchu (dzięki Wink2) to chyba jednak się skuszę.

Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Zebius
To jest jakiś patch do Black Mirror poprawiający spolszczenie? Wiem tylko o patchu pod Windows XP, ale on nic nie zmienia w kwestii tłumaczenia. Generalnie można przymknąć oko na liczne literówki i powtórzenia linii dialogowych, a gierka jest naprawdę świetna. :super
Edytowane przez Evillady dnia 12.11.2010 00:19
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

drozda
Wygląda na to, że nie ma. Do tej pory przekonany byłem, że łatka którą wypuściło OniGames usprawnia również spolszczenie, ale skoro tak piszesz to znaczy że się myliłem. Przetestowanie jej jakoś odkładałem na później, aż w końcu o tym zapomniałem. Ale Murdoc i tak spróbuj. Spolszczenie nie jest aż tak uciążliwe, można się do niego przyzwyczaić. Ale żebyś sam mógł ocenić przed zakupem wyszperałem kilka "buraczków" które przygotowałem przy okazji recenzji jakiś czas temu: 1, 2, 3, 4, 5.
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Murdoc
Hehehe... widzę, że nieźle można się pośmiać grając w polską wersję tej gry. Może się zdecyduję... ale narazie mam w planach przejść po kolei wszystkie Broken Swordy Wink2
Aktualnie gram w ? ? ?
Ostatnio grałem w Broken Sword 4

Whitey
Skończylem grać w Black Mirror jakieś dwa tygodnie temu i o ile pamiętam to łatka ze strony OniGames niwelowała konieczność obecności płytki z grą w napędzie podczas uruchamiania gry (taki byl opis łatki na stronie) Spolszczenie to rzeczywiście male nieporozumienie ale klimatem Black Mirror bije na głowę Nibiru. Co do ceny, to wyrwałem BM na Allegro za jakieś 7 złotych Pleased
Keine panik auf dem Titanik

AleX Under
Black Mirror jest w najnowszym CDA. Na dworze padał deszcz, a ja pomimo ulewy przedarłem się (bez kurtki) do Budy z Totkiem po zakup owego pisma. Póki co gra jest dość... dziwna. Ambitniejsza od NIBIRU, z pewnoscią. Ma osobliwy, melancholijny i spokojny klimat. Ale nie wiadomo, co właściwie trzeba robić. Od początku mamy dostę niemalże do całego zamku, ogromu miejsc, do których nie trzeba chodzić... Nie lubię, kiedy od razu rzucają na głębokie wody nie mówiąc przy tym, co własciwie trzeba robić, dając dostęp do ogromu lokacji. Aha, jeszcze wkurza mnie to, że wszystkie przedmioty w ekwipunku maja kolor wyblakłej fotografii, poza tym cały interface podobny do NIBIRU. Nawet podobna muzyka, w niektórych miejscach powtarzają się te same dźwięki...
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

rachelka
Gierka była fajna, a tłumaczenie aż tak bardzo mi nie przeszkadzało:)
teraz to mało co gramSad na razie na tapecie Tex Murphy

AleX Under
No i przeszedłem. Martwi mnie jedna rzecz - nałogowe zaglądanie do solucji. Z początku zaglądałem do niej tylko, gdy utknałem "na amen", później oczywiscie pod jej wpływem poziom cierpliwości znacznie spadł i zaglądałem coraz częściej...

Ale mniejsza o to. Gra bardzo dobra, właściwie bezbłędna, doskonale skonstruowana. Melancholijna i przyciężkawa. I klimatyczna... Szkoda, że nie wybija się poza bezbłędność, jest przygodówką z krwi, kości i wnętrzności, ale niczym więcej, jak np. TLJ. No i łamigłówki sprawiały autentyczną przyjemność w ich rozwiązywaniu. Oceniam na 9+ .
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Murdoc
Tak... to jest zmora, też tak czasem mam. Dlatego staram się wogóle nie patrzeć do solucji, bo wiem, że jak to zrobie to na jedym razie się nie skończy Wink2 Teraz przechodzę Black Mirror i narazie nie potrzebowałem pomocy... no może raz - zajrzałem do atlasu geograficznego żeby zobaczyć układ słoneczny i przypomnieć sobie wielkości danych planet do zagadki z ukrytym kluczykiem Pfft
Aktualnie gram w ? ? ?

mendosa
Grając w Black Mirror nie musiałem zaglądać do solucji - zaglądanie do atlasu czy encyklopedii, to dla mnie czysta przyjemność:cyclop:.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Murdoc
Właśnie ukończyłem Black Mirror i nadal nie mogę wyjść z podziwu jaki wzbudziła u mnie ta wspaniała przygodówka. W pewnym momencie przygody zupełnie już przestałem zwracać uwagę na niechlujne tłumaczenia, bo fabuła tak wciągała. Napięcia też było sporo, bo wkońcu gra utrzymana jest w konwencji horroru [szczerze mówiąc, to przebija wiele współczesnych (kiczowatych) horrorów, ekranizacja by się przydała Pfft]. Pamiętam jeszcze moje zaskoczenie, kiedy dowiedziałem się kto jest zabójcą (właściwie to domyslałem się tego, ale do końca wierzyłem, że może to będzie Bates... ewentualnie Victoria Pfft). Klimat jest nieziemski.

Gra graficznie niewiele różni się od NiBiRu (równie wspaniałej przygodówki tych samych autorów), czyli jest dobra... zwłaszcza tła (miodzio). Postaci poruszają się trochę jak w smole, ale po czasie daje się do tego przyzwyczaić. Muzyka idealnie oddaje nastrój i utrzymuje w napięciu, jak na horror przystało. Historia, jak już wspomniałem, jest świetna. Chociaż zakończenie może rozczarować. Długo myślałem też, że większą rolę zagra wątek zmarłej narzeczonej Samuela, ale na wspomnieniach się skończyło...
Wielu wkurzyć mogą też liczne Dead Endy, ale wystarczy regularnie sejwować i będzie git Pfft Zagadek typu "ułóż wg. schematu" jest sporo, ale nie są aż tak trudne (jak np. w NiBiRu, do dziś śni mi się po nocach ta układanka z kolorowymi kulkami :zmieszany: )

Śmiało mogę polecić tę grę każdemu na tym forum. Jest bardzo dobra, a kiepskie tłuamczenie z biegiem wydarzeń przestaje tak kłuć w oczy... Zresztą za 19,90* to nie ma co narzekać Wink2
Moja ocena: 9/10 (ver.PL)

*Sugerowana cena wydawcy... ja kupiłem nową na allegro za 9 zł :grin
Edytowane przez Murdoc dnia 06.06.2006 21:57
Aktualnie gram w ? ? ?

Kent
Ostanio gram w Black Mirrora (ja dałem 15zł, gra była jakieś 2 miesiące temu w CD-action a w najnowszym numerze dodali Nibiru!) i jestem obecnie w sanatorium lub jak kto woli w psychiatryku. Zauważyłem że gra jest bardzo podobna do serialu "Dolmen Kamienie Śmierci". W serialu jak i w grze pojawiają się podobne motywy (krwawiące menhiry, zamek, różne zawiłości rodzinne, nieślubne dzieci itp.)

EDIT: Przeszedłem już BM.:super [wykasował qbrex - okrutny spoiler, wstaw go według zasad spoilerowych]
Edytowane przez Evillady dnia 12.11.2010 00:24

Rincewind
Zabrałem się niedawno do Black Mirror, bo ileż można walczyć z Sithami w KotOR :) Przed chwilą ukończyłem - gra wymiata! (BM, KotOR zresztą też:grin) Świetne zagadki - naprawdę doskonale wyważone i trudne, acz nie frustrujące układanki logiczne, "przedmiotowe" "kombinowanki" też niczego sobie, ładna grafika, koślawa polonizacja (powtarzające się dwa razy linie dialogowe w napisach, wtręty angielskie, błędy ortograficzne - choć tych ostatnich mało) nie przeszkadza, rewelacyjna oprawa dźwiękowa, kimat wgniata w ziemię. Ale największą zaletą IMO jest fabuła. Mroczna, niebanalna, genialna, zaskakująca, zwłaszcza jednym, niesamowitym zwrotem akcji. Zakończenie również nietuzinkowe i lekko niepokojące. Absolutny obowiązek fanów przygodówek! Jeśli ktoś nie zagrał(a) - musi nadrobić zaległości. IMO Lepsza od NiBiRu! Oceniam na 9/10.
Edytowane przez Rincewind dnia 16.09.2006 11:22
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

mertruve
Ano rację masz, choć powiem szczerze, że od połowy gry koniec jest już tylko formalnością. Przynajmniej ja od połowy gry, wiedziałem jaki koniec będzie. Bądź też inaczej - kto zabija. Bo sam koniec jednak jest dosyć ciekawy i nawet w pewnym stopniu zaskakujący. Co do gry: istotnie, jedna z lepszych w ostatnich latach, bardzo mi się podobała. Szkoda, że Nibiru nie trzyma tego poziomu.

Zyndram
Black Mirror to moja ulubiona przygodówka. Z niecierpliwością czekam na rychłe pojawienie się przygodówki Reprobates tych samych twórców. Mniam. Mniam.:super

telipinus
SilverMoon47 napisał/a

A black mirror miodzio :)

No kuuuurcze, wiadomo Pfft
Edytowane przez Evillady dnia 12.11.2010 00:28
"Nie podoba się to nie słuchaj, a kłamać nie przeszkadzaj" K. Jeskow

Wigen
Pytanko do tych którzy grali w dwójkę. Ile godzin zajmuje przejście?

Przemo
Powiem szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi, ale mi coś około 15 godzin. Z dokładnym czytaniem wszystkich dialogów i oglądaniem aktywnych przedmiotów. Zagadki są prościutkie i nie zajmują zbyt wiele czasu.
Edytowane przez Przemo dnia 17.11.2010 19:49

Kami
18-19 godzin tak naprawdę jak się patrzy na zegarek Wink2 Czas szybko leci przy tej grze.

AraBarb
Seria świetna, wkręca, najlepiej grać przy zgaszonym świetle, w spokoju, żeby nikt nie przeszkadzał i powoli zanurzać się w ten niepowtarzalny klimat... Tu zawsze toczyłam ostrą walkę : spać czy grać. Zazwyczaj wygrywało to drugie. Ta gra ma w sobie coś takiego, że na stałe znalazła sobie miejsce wśród moich ulubionych tytułów. Co prawda trójka może trochę,trochę ...a nie, jednak nie, nie narzekam, po prostu polecam.

Przejdź do forum: