Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
Na ile oceniasz Zegarmistrza?
1 1 0%[0 głosów]
2 2 20%[1 głos]
3 3 40%[2 głosów]
4 4 20%[1 głos]
5 5 20%[1 głos]
Głosów ogółem : 5
 Drukuj temat
Zegarmistrz - Watchmaker
Madzius888
1) Grafika - paskudztwo: wielki zielony placek zamiast ogrodu, kanciate kształty, ubogie lokacje (bardzo mało przedmiotów, niewiele kolorów), mała rozdzielczość, piksel-hunting, okropne postacie, zaprogramowane, by co chwila nienaturalnie wyszczerzyć zęby, niezależenie od tego czy pasuje to do dialogów
2) Sterowanie - niefajna kamera, ogromne lokację, przez co porusza się bardzo wolno
3) Polonizacja - o ile Darrela czytał doświadczony lektor, to kobieta jest wręcz denerwująca
4) Muzyka - zapętlone pianinko, które denerwuje wszystkich dookoła oprócz gracza, bo..

...jednak całość ma w sobie coś takiego, że wciąga w ekran. Bardzo przyjemne zagadki, długie i żmudne przesłuchania świadków, notatnik w PDA z postępami w poznawaniu ludzi - gra jest naprawdę fajna dla tych, którzy lubią śledztwa, a jakoś tak mało się o niej mówi.

A co wy o tym sądzicie? :)
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

TexMurphy
Ja daję "3" (a to i tak za dużo). Uważam, że jest to gra znacznie lepsza niż się o niej powszechnie mówi i pisze, ale ma jeden niewybaczalny feler - błąd, który uniemożliwia ukończenie gry, a to jest dla mnie grzech śmiertelny, zwłaszcza w przypadku przygodówek, gdy człowiek traci nadaremnie czas, próbuje wszystkiego na wszystkim, zaczyna uważać się za idiotę, a to wszystko dlatego, że komuś nie chciało się łaskawie choć jeden jedyny raz, przed wypuszczeniem gry do sklepów, sprawdzić jej i przejść od początku do końca choćby z solucją w ręku, ale oczywiście pieniądze chce jak najbardziej, a piratów, jako "profesjonalista" pełną gębą, wsadziłby od razu do więzienia.

ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Madzius888
Ja się nie oburzyłam tym razem, gdyż grałam pierwszy raz dwa lata temu i już od dawna był dostępny patch. Od razu zainstalowałam Smile2

Kami
To tak jak w Nostradamusie?

Madzius888
Nie wiem, co było w Nostradamusie, ale to wyglądało mniej więcej tak:

jest to gra, w której każda akcja przesuwa zegar o określony czas (np. 5-10minut), a o określonej godzinie ludzie zmieniają miejsce pobytu lub pojawia się nowy przedmiot w różnych pokojach.

I właśnie w pewnym momencie ta rzecz się nie pojawiała, co uniemożliwiało skończenie gry.

Choć pamiętam, że raz przypadkiem udało mi się ominąć ten moment, bo:

[SPOJLER]
Jakimś cudem bohater przeszedł koło pokojówki, kiedy ta sprzątała w apartamencie Andersonów i żonki jeszcze tam nie było Lol

[/SPOJLER]

Evillady
Dokładnie tak było w Nostradamusie. To znaczy błąd, który uniemożliwiał ukończenie gry. W pewnym momencie trzeba było wejść do jednej z komnat w zamku, ale problem polegał na tym, że przy każdej próbie otwarcia drzwi gra się wieszała. Błąd poprawił dopiero patch, ale swego czasu też psioczyłam na czym świat stoi. Podobnie jak Tex nie wybaczam tego typu niedoróbek.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Madzius888
No ja nie wiem czy to dokładnie to samo Wink2 Też jest to na pewno bug, jednak innej kategorii.

O ile z Nostradamusa Cię wywala i wiesz, że Ty robisz wszystko w porządku, a gra tak działa, to w Zegarmistrzu: lokacje się nie popsuły, bohaterowie dalej chodzą, postacie odpowiadają. Psioczysz na siebie i szukasz czegoś, co pominęłaś, a stoisz.

Chyba to jest gorsze Wink2

Evillady
Zdecydowanie. :) Z Nostradamusa w prawdzie nie wywalało, po prostu gra się wieszała i trzeba było zrestartować kompa, ale i tak wiedziałaś, że to wina gry, a nie Twojego braku domyślności. Wink2
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

TexMurphy
Otóż to. Z dwojga złego "syndrom Nostradamusa" jest lepszy, ale oczywiście nie zmienia to faktu, że obie sytuacje - jak dla mnie - całkowicie dyskwalifikują grę. Z tego powodu nieomal definitywnie nie zakończyłem swojej przygody z... przygodówkami, ponieważ w czasach Nostradamusa występowanie takich bugów było bardzo częste, na tyle częste, że przez pewien czas, gdy tylko utknąłem w jakiejkolwiek grze, od razu zaglądałem do solucji, bo istniało spore prawdopodobieństwo, że to kolejna "gra-nie-do-ukończenia" i miałem takich sytuacji już serdecznie dość.
A hitem hitów była Traitor's Gate, w której to grze nie można było opuścić już pierwszego pomieszczenia.
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

jackowsky
3
Taki typowy średniak. Ani to wciągająca fabuła, ani to fajni bohaterowie.
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

Przejdź do forum: