Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Adaś i Pirat Barnaba
Kami
img88.imageshack.us/img88/6623/adasipiratbarnaba1.jpg

Ktoś pamięta tę grę? Grin W 1999, czyli roku wydania bardzo chciałam w nią zagrać, ale zawsze coś wypadało i ostatecznie mi się nie udało aż do teraz.
Gra jest dokładnie taka jak ją sobie wyobrażałam po przejściu dema, czyli bardzo urocza. Wink2 Papuga jest strasznie irytująca, ale podejrzewam iż taka miała być. Barnabę i jego śmiech zapamiętam już chyba do końca życia. Trzeba przyznać, iż dubbing został zrobiony całkiem dobrze - przymulony Adaś, głośny Barnaba, papuga przeciągająca rrrrr... są tam jakieś emocje. Poziom trudności jest odpowiedni dla młodszych graczy, w sumie idzie się jak po sznurku. Ciekawym elementem są rymowane zagadki, które trzeba odgadnąć aby przejść dalej lub uzyskać podpowiedź. W drugiej części został wprowadzony ekwipunek, którego brak był największą anomalią części pierwszej. Choć może to ja jestem już za bardzo do niego przyzwyczajona. Pfft2

Jeziu5
<drapie się po głowie i z całej siły puka w czoło> No tak ! To była pierwsza przygodówka, w którą grałem. Chyba właśnie ona zachęciła mnie o kontynuowania gatunku (potem było Heliopolis) Gra (mówię o dwójce) była bardzo przyjemna i lekko trudnawa - przynajmniej dla 10-latka Wink2 Z tego co pamiętam były tam jakieś zręcznościówki, ale chyba nie aż tak trudne. Polecam dla małych graczy.

Kami
Rzeczywiście, może stanowić wyzwanie dla młodszych graczy. Wyzwanie, nie przeszkodę, bo myślę, że zachęca do dalszej rozgrywki.

Zręcznościówki są, typu biegnie lew i trzeba skakać nad kaktusami i kamieniami pojawiającymi się na drodze lub... małpy rzucają owocami, trzymamy kijek i trzeba owoce odbić. Takie przyjemne i lekkie, ale dające satysfakcję z ukończenia. Grin

Evillady
Całkiem, jak w Królu Lwie, a wracając do tej gry - nie znam niestety. Za to bajkę uwielbiałam. Wink2
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Przejdź do forum: