Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Broken Sword 2.5
drozda
Aż dziw bierze, że na forum nie ma topicu o tej grze. Oczywiście jest ona nadal w produkcji. Sam już od dłuższego czasu wypatruję nowinek (co pewnie widać w poprzednich wydaniach AZ Wink2). Ostatnio na oficjalnej stronie http://www.brokensword25.com/ pojawiła się pierwsza część trailera. Niestety nie zawiera ona scen z gry, gdyż ukazane są w nich tylko nazwiska twórców na tle (fajnie wyglądającej, trzeba przyznać) księgi.

W dziale downloads znajdziemy również mini-demo, które swego czasu opisałem (tutaj) w AZ. Warto zobaczyć, choćby dla zaostrzenia apetytu :)

Poza tym wszystkie obrazki możecie również znaleźć na naszej stronie (tutaj). Warto wspomnieć, że z okazji świąt pojawiły się dwie nowe (i pierwsze :)) animacje postaci. Sami zobaczcie:
www.baphometsfluch25.de/cms/content/images/5fe21e143da86438ab3518c2f1b537c6.gif www.baphometsfluch25.de/cms/content/images/51b6f408f49065d80da6916ec44c6c16.gif
Według mnie obie wyglądają bardzo ciekawie (choć Nico wydaje się trochę za wysoka Pfft).

Może dodam jeszcze, że jeżeli szukacie najnowszych nowinek to wchodźcie na niemieckojęzyczną część strony, gdyż to tam zawsze pokazują się one najszybciej. Polska wersja jest niestety bardzo skromna i nie mam na niej żadnych aktualizacji...

Gra ukończona jest prawdopodobnie w blisko 70% (tak chyba było zanim zniknął dział ukazujący postępy). Być może już niedługo zobaczymy ten tytuł? Oby tylko nie okazało się, że będzie to prezent na przyszłą gwiazdkę...

A co Wy myślicie o tym projekcie?
Edytowane przez mendosa dnia 30.08.2007 21:14
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Hardcore
Cóż ja na tą grę czekam już dłuuuuuugo. Mam nadzieję że w końcu kiedyś się ukarze i będe mógł spędzić przy niej trochę czasu.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Eggz Eye
Ja też czekam bardzo długo. Nawet grałem w engine demo, które jest jednak bardzo krótkie, ale jest nawet całkiem, całkiem. Gra, mam nadzieję, niedługo się ukaże i będzię można w nią spokojnie popykać. :)
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

Rincewind
Oby tylko powstała w pełni zdubbingowana wersja angielska... Bo Nico nawijająca po niemiecku to byłaby profanacja. Grin No i frajda z grania już nie ta, bo zdążyłem przywyknąć i bardzo, bardzo polubić głosy aktorów podkładających kwestie bohaterów. Cóż, czekamy...
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

Black Predator
Ja ten projekt śledzę od początku jego powstania no i cóż.......
Przestałem już na niego czekać. Pamiętam, jak była ustalona pierwsza data premiery - druga połowa 2004. Wtedy myślałem o tym dniami i nocami i czas mi się tak strasznie dłużył Grin Teraz podchodzę do tego na luzie - jak będzie, to będzie. Mam nadzieję, że szybciej niż później, ale może warto poczekać jeszcze te parę miesięcy i dostać w łapki dopieszczony produkt, niż dostać teraz jakąś niedoróbkę?
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

drozda
Myślę, że najgorsze będzie to że po wyjściu niemieckiej wersji gry nie będę w stanie się powstrzymać przed zagraniem. A wątpię, aby wersja angielska (chociażby napisowa) została wydana jednocześnie z oryginalną... Obym się mylił, gdyż nie chciałbym sobie popsuć zabawy przechodząc grę nie rozumiejąc w pełni fabuły (a mam nadzieję, że na dłuższą metę warta będzie uwagi Wink2).
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Black Predator
Trzeb ćwiczyć cierpliwość........
Ja sobie ściągnę niemiecką wersję po to, by patrzeć na nią codziennie i przełamywać pokusę zagrania Lol

Black Predator
Panie i Panowie, nie wiem, czy wiecie, ale prace nad BS 2,5 nie skoncza sie w tym roku.... ale przeciagna sie do 2008!!! KnebelKnebelKnebelKnebel:shock2::shock2:
Kurcze, 4 lata poslizgu..... to prawie tak samo jak z Duke Nuken Forever :cyclop:
(Ale zaznaczam, ze "prawie" robi wieelka roznice Lol )
Edytowane przez Black Predator dnia 11.05.2006 19:14

Hardcore
To już jest lekka przesada z tym Brokenem. Wreszcie wydadzą grę wtedy kiedy rzesza jej fanów się o wiele zmniejszy. Szkoda bo projekt sie zapowiada świetnie a takie jego przedłużanie jest nie fair.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Black Predator
Zgadzam sie.
Jesli kogos interesuja szczegoly, to wiem, ze:
a) Gdzies w polowie 2006 beda juz wszystkie tla
b ) Animacje wewnetrzne (ingame - to te 2D) beda gotowe gdzies w polowie 2007
c) Animacje 3D beda gotowe w grudniu 2006
d) Design postaci "nie jest mozliwy do wykoania w 2006"
e) Muzyka - koniec 2007
f) Programowanie - poczatek 2008

Ciekawe, czy obietnice zostana spelnione..... Wydaje mi sie, ze jednak gra nie ujrzy swiatla dziennego na poczatku 2008, tylko sobie jeszcze troche poczekamy....
Edytowane przez Black Predator dnia 13.05.2006 21:14

Zebius
Kilka dni temu pojawił się news na stronce http://www.broken.... Z ciekawszych informacji: sceneria (tła) jest ukończona w 90%, gorzej jest z animacjami - około 1/3 nadal do zrobienia, 7 z 11 rozdziałów jest już ukończonych.

Dobrze, że prace posuwają się do przodu, choć na pewno nie w tempie, jakiego byśmy oczekiwali. Ale cóż - tak to bywa z amatorskimi produkcjami. Ja w każdym razie trzymam za nich mocno kciuki.

Cez
Hej Zebius Wink2

Martwi mnie w tej grze obecnosc niemieckiego dubbingu... Właczyłem sobie demo tej gry.. i niestety słuchanie niemieckich dialogów i jednoczesnie czytanie angelskich napisów to pomyłka... Cięzko się będzie w to grac.. Chyba, że jednak dodadzą angielskie głosy...
img134.imageshack.us/img134/7703/serialepk4.gif
img404.imageshack.us/img404/7338/gryea6.gif
Oficjalna polska strona o serii Tomb Raider >> www.laracroft.pl

Zebius
Cez napisał/a:

Martwi mnie w tej grze obecnosc niemieckiego dubbingu... Właczyłem sobie demo tej gry.. i niestety słuchanie niemieckich dialogów i jednoczesnie czytanie angelskich napisów to pomyłka... Cięzko się będzie w to grac.. Chyba, że jednak dodadzą angielskie głosy...

Cześć Cez, fajnie Cię tu spotkać :browar

Mnie oczywiście też niepokoi ten niemiecki dubbing, mimo że ma być profesjonalny (swych głosów użyczą m.in. zawodowi niemieccy lektorzy, jeden z nich podkłada w filmach głosy np. Jacka Nicholsona, Anthony'ego Hopkinsa, drugi - Jima Carrey'a, a trzeci - tak , tak! - George'a Stobbarta w niemieckich wersjach BS1 i BS2).

Ale jest nadzieja, że wyjdzie też wersja angielskojęzyczna, być może w trochę późniejszym terminie niż niemiecka. Jakieś nieśmiałe wzmianki o tym są na forum BS2.5:
As far as i remember, the team is planing on releasing a full english version, and we are right now looking for the Dubbing artists.

Tak więc pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

EDIT: czy moderator mógłby zaktualizować linki w pierwszym poście tego tematu? Z góry dzięx! Grin
Edytowane przez Zebius dnia 30.08.2007 13:44
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

mendosa
Hmm, Zebius nie wiem o co chodzi z linkami, link jest jeden i działa poprawnie. No, ale ja ślepy jestem :cyclop: .
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Zebius
Chodzi mi o dwa niedziałające linki z postu Drozdy, które prowadzą do materiałów na AZ a oznaczone są (tutaj).

Zebius
Znów odpowiadam sam sobie, ale co tam Wink2

Na stronce projektu niedawno pojawił się news, że gra wyjdzie w pierwszej połowie 2008r. Ciekawe czy dotrzymają terminu? Oby.

SpokoWap
Pierwsza połowa...tak więc doliczając drobne opóźnienia, zapewne szybciej jak w lipcu ta premiera mieć miejsca nie będzie. Ale przyznaje - imponuje mi wytrwałość twórców. Wielu by już dawno spasowało i porzuciło projekt, a tu proszę, produkcja jest już w końcu w fazie końcowej :) Oby do premiery.
Edytowane przez mertruve dnia 13.12.2007 11:40
Obecnie grane: Dragon Lore [1995] [CRYO]

Zebius
Data premiery zafixowana na 21.08.2008, czyli leciutki poślizg jednak jest, ale skoro podali dokładny termin, to znaczy, że tym razem powinni się wyrobić.

Gra początkowo wyjdzie z niemieckimi mówionymi dialogami i angielskimi napisami. Pozostaje kwestia tłumaczenia na polski. Skontaktowałem się z Toomsem z ekipy BS2.5 i odpisał mi, że tłumaczenia na kolejne języki będą możliwe dopiero po premierze, wtedy chętne osoby dostaną paczkę z dialogami do tłumaczenia i będą mogły zacząć działać.

Miałem chęć się za to wziąć, ale w sierpniu znów na parę miesięcy jadę na saksy, dlatego odpadam. Ale myślę, że powinno się skrzyknąć ekipę do tłumaczenia. Na przygodówkach pl kiedyś było parę osób chętnych, u nas może też ktoś - Madzius, mendosa? Grin
Warto tę grę przetłumaczyć, wtedy dotrze do większej rzeszy fanów; darmowe produkcje trzeba jak najbardziej wspierać.

mertruve
Ja moge jako korekta popracowac w tlumaczeniuWink2

Madzius888
Nie ma sprawy, jeżeli nie wymagają skończonych 18 lat (eh), to czemu nie, zwłaszcza, że cały sierpień mam zamiar się lenić Grin
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Przejdź do forum: