Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Myst (seria)
qbrex
Dzisiaj przyszły do mnie dwie gry z tej serii Myst IV i Uru. Jest do dla mnie seria nowa, ale już zaczynam żałować, że nie zapoznałem się z nią wczśniej. Ta gra wymiata, nie będę tu wspominał o super grafice, czy muzyce. Chodzi mi raczej o zagadki. Z początku wydają się trudne, niekompletne, lub nierozwiązywalne, ale tak naprawdę każda z nich jest logicznie ułożona.
A Wy co śadzicie o Myscie(<---hmm, nie potrafie tego odmienić inaczej)?
Edytowane przez Przemo dnia 25.02.2010 15:13
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

HAKU
No ja sie wlasnie nigdy zbytnio nieinteresowalem Mystami bo uwazalem ze zagadki nie do rozwiazania wymyslone ot tak (uzyj random itemka w random miejscu Pfft ) ale pewnie tak nie jest...
A co do URU to mialem za slabego kompa Pfft A teraz juz mi sie nie chce instalowac...
wsi.edu.pl/~lacelpa/lying_sig.png

Hardcore
Cała seria MYST wyróżnia się znakomitą grafiką i niezwykłymi zagadakami. Pamiętam chyba kiedyś ukazała się gra R.E.A.H. Nie wiem nawet czy to nie jest twórców MYSTA. Kurde wtedy 5 płyt (ja miałem nowego kompa Pentium 120! 16MB RAM i Jakąś starą kartę grafiki) to było coś niesamowitego.

Mimo iż cała seria jest wyjątkowa to mnie osobiście nie bierze. Nie bawi mnie ślęczenie z ołówkiem i kartką i rozwiązywanie mozolnych zagadek. Owszem zagadki zagadkami ale trochę akcji też powinno być. Fanów podziwiam za cierpliwość. Każdy lubi co innego.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Rincewind
Grafika (w Myst IV) rozwaliła mnie na milion drobnych kawałeczków. Rzeczywiście znakomita jest. Udało mi się nawet rozwiązać kilka łamigłówek na samym początku, potem wymiękłem. :? W poprzednich częściach (gromadzą się w domu, bo tata jest wielkim fanem Mysta :) ) wymiękłem jeszcze szybciej, bo na samym początku. Zgadzam się z Hardcore'm - jestem jednak zwolennikiem latania z przedmiotami w inventory, a nie żmudnego męczenia się z kartką i ołówkiem non-stop w jednej - dwóch (przepięknych) lokacjach.
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

mendosa
REAH, jest grą stworzoną przez Avalon (obecnie Dethalion - odpowiedzialni za Sentinel : Strażnik Grobowca, Schizm, Schizm II), firmę z polski, i nie ma nic wspólnego z twórcami serii Myst. Ale podobieństswo zagadek i światów jest znaczące. Osobiście grałem tylko w Myst III the Exile.
Zagadki wymiatają, ich rozwiązanie sprawia wiele satysfakcji. Grafika olśniewa. Muzyka uspokaja.

Hardcore
mendosa napisał:
REAH, jest grą stworzoną przez Avalon (obecnie Dethalion - odpowiedzialni za Sentinel : Strażnik Grobowca, Schizm, Schizm II), firmę z polski, i nie ma nic wspólnego z twórcami serii Myst. Ale podobieństswo zagadek i światów jest znaczące. Osobiście grałem tylko w Myst III the Exile.
Zagadki wymiatają, ich rozwiązanie sprawia wiele satysfakcji. Grafika olśniewa. Muzyka uspokaja.

Mała ciekawostka że właśnie REAH była pierwszą grą made in Poland która chyba ukazała się na zachodzie i troszeczkę namieszała. Sam kiedyś myślałem że jest to gra twórców Mysta bo rozgrywka, grafa i style są podobne. gra była wydana aż na 5 cd chyba jak dobrze pamiętam.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Fenkulik
Sam także dopiero odkryłem Myst'a. Może kiedyś te zagadki wydawałyby mi się nierozwiązywalne, ale w tej chwili robię je z przyjemnością .
Zacząłęm jakiś czas temu "Revelation" a "End of Ages" czyli ostatnia część cyklu czeka sobie na półce (i pewnie trochę poczeka bo Myst'y są podobno baaaardzo długie) Wink2

drozda
A ja zaczynam się bardzo mocno zastanawiać nad kupnem kilku gier z serii. Szczególnie teraz wydaje się być to najbardziej opłacalne, gdyż w internetowych sklepach kupić można tak część 3 i 4 (a także Uru: Ages Beyond Myst) po 20 złotych za sztukę...
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

qbrex
Ja póki co przechodzę Mysta 1 (nie ma jak allego.pl :bubu:)
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

Zebius
Czyżby tak mało osób grało w tę serię? Rozumiem, że trudna (chwilami nawet za trudna) ale spróbować warto.

Ja, po zażartych bojach, przeszedłem część piątą Mysta, tak więc wszystkie części już mam zaliczone.

Po świetnej czwórce (IMO najlepsza z serii), piąteczka trochę (ale tylko trochę) mnie rozczarowała, choć zagadki ma bardzo dobre i nie przegięte z poziomem trudności. Ale wkurzyło mnie w tej części pewne niedopracowanie z tymi tabliczkami. Otóż dość często, mimo narysowania poprawnego wzoru na tabliczce, nie był on akceptowany przez Bahro, co zmuszało mnie do rysowania tego samego symbolu po kilka razy, aż do skutku. Dwa razy zdarzyło mi się, że narysowałem jakiś podpatrzony symbol, a gra uznała go za inny, co spowodowało że np. w wieku kosmicznym już na samym wstępie miałem symbol przenoszący do ostatniej komnaty w tym wieku :) Szkoda też, że zakończenie(a) takie rozczarowujące.

Tak więc mój ranking Mystów w kolejności od najlepszego do najsłabszego wygląda tak: IV, III, V, II, I.
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

Evillady
Ja mam zakupione póki co 3 pierwsze części. Co myślę o "jedynce" to wiecie z recenzji Wink2 "Dwójeczkę" zaczęłam dawno, dawno temu, wrażenia bardziej pozytywne, ale zarzuciłam, grając w gry z AZ tudzież pożyczone od ludzi z forum. "Trójki" jeszcze nawet nie zaczęłam, ale wszystko w swoim czasie. Tyle, że już wiem, że ukończenie tych gier będzie mnie kosztowało wieeeeleeee nerwów. Myst to zdecydowanie nie jest to, co Tygryski lubią najbardziej.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

SilverMoon666
http://www.allegro.pl/item880269329_myst_antologia_3_gry_myst_riven_exile.html
http://www.allegro.pl/item866411069_myst_masterpiece_edition_cd_jak_nowy.html

Można kupić 3 części w jednym jak ktoś nie wie.Ja osobiście się zastanawiam nad zagraniem w tą grę,boje się zagadekPfft.
Zapraszamy do naszego Częstochowskiego Bractwa LARP-u!

Forum:
www.bractwo-larpu...

Nasz pierwszy filmik z LARP-a
http://www.youtub...JSJxvAqPs4

Evillady
A jest się czego bać Wink2 Rozgrywka tylko dla tych, którzy lubią łamigłówki, walkę z niedziałającymi mechanizmami i samotne rozbijanie się po lokacjach bez możliwości otworzenia paszczy do kogokolwiek Wink2

SilverMoon666
Ogólnie Myst kojarzy się z grą trudną.Jak ja czasami nie radzę sobie z prostymi grami to co dopiero Myst !, ale kiedyś napewno po to sięgnę.

Forum:
www.bractwo-larpu...

Madzius888
Ja kupiłam edycję kolekcjonerską, jak kiedyś było: mysty, uru. I kurcze leży i kwiczy. Zatrzymałam się na 3 części i nie umiem ruszyć. Odstręcza mnie idealność tego świata.
Nie mogę się zebrać.
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Evillady
Widzicie mój wpis z 2 lipca 2008 roku? Pisałam wówczas, że zaczęłam grać w Riven, ale przerwałam. No i od tamtego czasu sobie leży Lol2 Podjęłam ostatnio decyzję, że przejdę tę grę i część trzecią z poradnikiem. Rozgrywka nie sprawia mi przyjemności, ale też drażni mnie, że mam na półce nieukończoną grę. W związku z tym mimo że to wbrew moim zasadom, tym razem bez solucji się nie obejdzie.

SilverMoon666
Ja narazie mam lepsze rzeczy do roboty jak mi się skończą pomysły na gry to może skorzystamPfft,ale jeszcze mam tyle ciekawych gier do przejścia...

Forum:
www.bractwo-larpu...

Evillady
U mnie na biurku zalega jeszcze jakieś 8 sztuk. Ja się z tym obrobię, to wreeeeeszcie będę na czysto i będę mogła grać w tytuły na bieżąco, a nie wiecznie nadrabiać zaległości Wink2

SilverMoon666
Ja do tej pory nie przeszłam takich gier jak medalion judasza,barrow hill,darkness within czy sinking island,a je posiadam...a narzekam,że nie mam w co grać Grin.

Mysta odpuszczę sobię:)

Forum:
www.bractwo-larpu...

Evillady
U mnie zalega jeszcze podobnie, jak u Ciebie Medalion, Sinking, a poza tym Larry 5, Sublustrum, Ceville (a właśnie mertuś, jak tam moja płytka MrGreen ), wspomniane już II i III część Mysta i kilka innych. A czasu brak Sad

Przejdź do forum: