Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Broken Sword (seria)
Mroczny
To jak z tym tłumaczeniem?

Kent
Niedługo polska premiera nowego Broken Sworda. Jeśli ktoś kupi, to niech opiszę jak wygląda wydanie Broken Sword III(ta gra to gratis).

drozda
Kent napisał/a:
Niedługo polska premiera nowego Broken Sworda. Jeśli ktoś kupi, to niech opiszę jak wygląda wydanie Broken Sword III(ta gra to gratis).

Premiera już się odbyła Wink2.

A co do BS3 - jest to nadal wersja kinowa. Tak w komentarzach do jednego z newsów stwierdził przedstawiciel CDP. Jednakże czy jest to ta sama wersja, którą wydał LEM nie znajdziesz już tam odpowiedzi.
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Kent
Jednakże czy jest to ta sama wersja, którą wydał LEM nie znajdziesz już tam odpowiedzi.

Pamietam, jak widziałem BS: SD w kartoowym pudełku. Dołączenie tego jako gratis jest niewykonalnePleased. Właśnie dlatego jestem ciekaw jak to wygląda.

drozda
Kent napisał/a:
Pamietam, jak widziałem BS: SD w kartoowym pudełku. Dołączenie tego jako gratis jest niewykonalnePleased. Właśnie dlatego jestem ciekaw jak to wygląda.

Ja niestety na to pytanie nie odpowiem, gdyż polskiego wydania raczej nie kupię. Aktualnie czekam na zakupiony na aukcji BS4 w wersji angielskiej :).

Kent
Broken Sword SD, jak i Broken Sword IV są wydane w pudełkach DVD(yes yes yes)
więcej widać na tym zdjęciu
http://www.allegro.pl/item161043146_broken_sword_aniol_smierci_bonus_2dvd_folia.html

Mroczny
W polskim wydaniu BS4 można wybrać polskie napisy z oryginalnymi dialogami, czy są tylko polskie dialogi?
Edytowane przez Mroczny dnia 27.01.2007 17:20

SpokoWap
Są wyłącznie polskie dialogi. Wydawca nie dał nam wyboru, ale polskie głosy są na poziomie, więc nie ma co rozpaczać Bubu
Obecnie grane: Dragon Lore [1995] [CRYO]

Black Predator
Słyszałem u znajomego BS 4 - Borys Szyc totalnie spaprał postać George'a Stobbarta!
Ktoś trafnie określił to na forum CD Projekt - "Rolf Saxon grając George'a CZASAMI zgrywał głupa.... Szyc na okrągło robi z George'a idiotę".

A chciałem kupić BS 4 od polskiego wydawcy Bosz Trudno, pozostaje tylko wersja anglikańska
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

SpokoWap
Nie zaprzeczę bo swoją racje masz, ale...
ale nie wiem co Wink2

Borys Szyc ogólnie rzecz biorąc "zagrał" dobrze, nie porównując go do pierwowzoru, bo to przecież dość nierealne by CDP miał specjalnie szukać kogoś o takim samym głosie, tonacji. Mniej podoba mi się za to Magdalena Cielecka w roli Anny Marii, jej głos brzmi zbyt często mało przekonująco. Pod tym względem, moim skromnym zdaniem, Szyc nie zawiódł.

Black Predator
A ja z kolei mam na odwrót :-)
Magdalenę Cielecką przełknąłem, wg mnie zagrała dość dobrze, ale Szyca nie mogę strawić. Nie o to chodzi, by miał podobny głos, czy taki sam, by intonował zdania w ten sam sposób co Saxon...
Mam za to zastrzeżenia do jego interpretacji postaci George'a. Taki sposób interpretacji tej postaci nie przypadł mi do gustu - wg mnie bardziej pasuje do Guybrusha Treepwooda.
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

mertruve
A ja mam inne pytanie. Jakie są dokładnie wymagania? Nie interesują mnie te bzdury z pudełka, tylko realne fakty, na czym dokładnie w to gracie i jak to chodzi. Myslałem nad zakupem, ale mam 1.5 ghz, 512 ram i kartę 64 mb, którą z czasem mogę rozszerzyć do128. jednym słowem laptop. Coś ruszy, czy już cienko będzie?:) Dzięki za odpowiedź koledzy!

mendosa
Radziłbym przetestować demo BS 4 - gdy jeszcze miałem Athlon 1.4 Ghz, 512 MB RAM, G-Force 2 Ti (64 MB RAM, 128 Bit) - nie chciało ono ruszyć. Po konkretnym "udoskonaleniu" sprzętu (Athlon 64 3.5 Ghz, G-Force 7300 GT) - śmigało aż miło (demo, rzecz jasna - pełnej wersji jeszcze nie kupiłem, choć widziałem dziś w Saturnie za 89 PLN i aż ręka mnie świerzbiła, ale ... nie. Na razie - nie :) ).
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

drozda
A ja nadal czekaaaaam na moją paczkę z grą :-(.

Najlepiej, jak napisał mendosa sprawdź demo - prawdę ci powie. Poza tym masz Windowsa XP? Wcześniejszych wersji tego systemu BS4 podobno nie obsługuje. A co do twojej konfiguracji - największy minus to chyba karta graficzna. 64MB to trochę mało, a poza tym nie jest to karta zintegrowana? (skoro możesz ją zmienić to pewnie nie, ale lepiej spytać). Z tego rodzaju kartami BS4 w ogóle nie ruszy.
Edytowane przez drozda dnia 31.01.2007 20:20

mertruve
no tego się właściwie spodziewałem. No cóż pozostają przygodówki ala TunguskaWink2 W takim razie poczekam na coś konkretnego.

drozda
mertruve napisał/a:
W takim razie poczekam na coś konkretnego.

Wreszcie mogę coś bardziej konkretnego napisać (paczka dotarła wczoraj) :).

Na moim sprzęcie (AthlonXP 2600+, GeForce5600 128MB, 768MB RAM) gra chodzi dobrze, ale dopiero na minimalnych wymaganiach :-|. Testowałem wszystkie konfiguracje i zawsze było coś co powodowało kolejne zmniejszenie ustawień. Do tego miałem na początku problemy z wyświetlaniem grafiki. Pomogło dopiero przeskoczenie na starsze sterowniki do karty graficznej.

Na twoim sprzęcie możesz mieć dosyć poważne problemy z płynnością. Testowałeś już demo?

mertruve
nie i nie zamierzam, czeka mnie przejscie Tunguski i napisanie recenzji razem z Qbrexem - ale wpierw sesja. Potem chyba zabiore sie za Myst3, albo skuszę się na Keepsake. No chyba, że poczekam na coś konkretnego... chodzi o grę:)

SpokoWap
Ogólnie gra jest bardzo ciekawa, niemniej jednaf fabuła nieco kuleje jak dla mnie :/ Spodziewalem sie ciekawszej mimo wszystko. Czasem przypomina mi to bardziej sytuacje typu "Rozwiaz zlepek zagadek, aby przejsc do kolejnego etapu, w którym to będziesz musiał przejść zlepek zagadek, aby.." - chodzi mo o to, że fabuła jest jakby po to, żeby wytłumaczyć jakoś te zagadki, a nie na odwrót (na przykład dam sytuację z odtwarzaczem mp3 - jest nam potrzebny, i jakimś trafem znajdujemy go razem z manuskryptem). Nie zawsze co prawda, ale kilkakrotnie miałem takie uczucie. Chyba, że tylko ja tak mam Bubu

Cez
Hmm.. szkoda ze nie ma do wyboru angielskich dialogów oraz polskich.. czemu tak nie mogli zrobic? :| Jestem przyzwyczajony do głosu George'a z poprzednich czesci. I czytajac Wasze powyzsze wypowiedzi rozumiem, ze kiepsko to wyszło i lepiej zagrac w angielska wersje?
img134.imageshack.us/img134/7703/serialepk4.gif
img404.imageshack.us/img404/7338/gryea6.gif
Oficjalna polska strona o serii Tomb Raider >> www.laracroft.pl

Murdoc
Właśnie ukończyłem czwartą część Broken Sword w polskiej wersji językowej. Gra jest świetna, lepsza od trójki, ale magii pierwszych dwóch części chyba już nigdy nie poczuję.

Jest jedno ale: muszę koniecznie zdobyć tę grę w wersji oryginalnej bo to co zrobił CD Projekt to horror dla fana tej serii (za którego ja się uważam). Po przejściu trzech pierwszych gier w wersji z dialogami oryginalnymi nie potrafię sobie wyobrazić kogokolwiek innego w roli George'a prócz pana Saxona. Gdyby chociaż polski dystrybutor wybrał do roli kogoś o podobnej barwie głosu, ale nie... koniecznie musiał być to ktoś "na topie", popularny. No i szlag mnie trafiał gdy Geogre przemawiał zniewieściałym głosem pana Szyca (do niego nic nie mam, to CD Projekt spieprzył sprawe przez zły wybór).
Wogóle mam wrażenie, że lokalizacją zajęli się amatorzy, którzy chcieli zaoszczędzić na aktorach i przez to jeden typ podkłada głos pod kilku ludzi, których spotykamy w trakcie gry.
Chyba tylko postać Nico nie straciła na polskim dubbingu, ale George, albo chociażby Duane to porażka.

Właściwie tylko do polskiego dubbingu można się przyczepić, bo sama gra i jej fabuła jest świetna. Już czekam na część piątą.
Aktualnie gram w ? ? ?
Ostatnio grałem w Broken Sword 4

Przejdź do forum: