Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Broken Sword (seria)
Hardcore
Rincewind napisał:
Mówisz masz Grin Kliknij tu, tu i tu, by obejrzeć trzy screeny z ukrytej lokacji. Miłego oglądania 8) .

nic specjalnego :/
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Eggz Eye
Może nic szczególnego, ale to Paryż. Jeszcze w starym stylu. :)
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

Rincewind
A tu i tu macie prawie to samo (tylko kadrowanie inne), ale w dzień. I tu ten stary styl jest bardziej widoczny 8)
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

drozda
Ładne... I tylko szkoda, że nie ma tam ukrytej jakiejś ciekawej postaci/zwierzaka, z którym można by pogadać (mogli dać kozę, skoro sekret to nie musi być do końca normalny, a zawsze była w BSach Wink2).
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Black Predator
Jest, Drozdo, jest!
Piesek!
Co prawda, z nim nie pogadasz, ale zawsze...........

Co do BS - ubóstwiam tą serię!!!!
Gram w którąś z tych gier średnio raz na miesiąc! Kocham tą serię!
BS II to pierwsza gra przygodowa, którą przeszedłem w całości i która "wessała" mnie do świata przygodówek (wcześniej grałem też w Goblins 2 i Legends Of Kyrandia, ale nie ekscytowały mnie tak bardzo). Stworzyłem nawet stronę internetową o serii - niestety, z powodu lenistwa i natłoku innych zajęć nie mogę się nią zajmować tak często, jak bym chciał. Ostatnio jednak postanowiłem, że chociaż raz na tydzień coś się na moim portaliku pojawi - mam nadzieję, że przyrzeczenia dotrzymam.
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

Murdoc
Mimo, że Broken Sword II jest moją ulubioną grą przygodową, to dopiero niedawno udało mi się "złapać" pierwszą część i znowu kompletnie zniknąłem na kilka dni Pfft Żadnego kontaktu... tylko George i jego niesamowite przygody. Ta nie-chronologia wcale nie przeszkadza, bo w sumie historie w I i II części są zupełnie inne (chociaż dopiero teraz dowiedziałem się skąd George znał Duane'a i jego żonkę Pearl Wink2).
Grafika jest nieco gorsza w porównaniu z częścią drugą, ale i tak jest to dobre 2D i nawet przerywniki filmowe są ciągle "żywe". Muzyka znowu genialna... no co za klimat Pfft
Fabuła jest niezwykle wciągająca, chociaż pewnie zrozumiałbym wszystko jeszcze lepiej, gdyby ktoś, kiedyś poddał procesowi lokalizacji tę grę... bo tak to nie wszystko zawsze rozumiałem Pfft
No cóż... teraz przede mną część druga (wspomnień czas Wink2) a potem kupię sobie trójeczkę (chyba w sklepie LEMu za 15 zł, ale gdyby ktoś wyczaił lepszą cenę to prosiłbym o info :grin)
Edytowane przez Murdoc dnia 04.05.2006 21:07
Aktualnie gram w ? ? ?
Ostatnio grałem w Broken Sword 4

Black Predator
pewnie zrozumiałbym wszystko jeszcze lepiej, gdyby ktoś, kiedyś poddał procesowi lokalizacji tę grę...

Kiedyś zabrałem się za taki projekt. Udało mi się przetłumaczyć coś około 100 stron tekstu........ później jednak niespodziewanie przyszedł wirus, który moje wypociny wyżarł :confused: Potem mi się nie chciało brać za to kolejny raz.
Może kiedyś spróbuję znowu to zrobić.......

mendosa
W sumie jeżeli byliby chętni, to wesprę akcję lokalizacji. Swego czasu pisałem nawet do RS, czy byliby zainteresowani współpracą, ale ... no wiadomo.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Black Predator
Swego czasu pisałem nawet do RS, czy byliby zainteresowani współpracą, ale ... no wiadomo.

A a z koleii męczyłem parę wydawnictw prośbami o lokalizację........... ale cóż..... Wiadomo, jak się to skończyło.
Ale jeśli byłoby więcej chętnych, to rzeczywiście moglibyśmy się za to zabrać.....
to wesprę akcję lokalizacji.

No, na Mendosę można zawsze liczyć :)

Zebius
Chętnie bym się podłączył pod taką inicjatywę, tyle że Broken Sworda 1 nie mam. Ale gdyby kiedyś powstał plan lokalizacji jakiejś przygodówki albo poprawienia istniejącego spolszczenia, to możecie na mnie liczyć. :)
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

Black Predator
W Brokenie jest małe ułatwienie.
Wszystkie dialogi są upchane w pliku tekstowym..... wystarczy otworzyć i bawić się.
Zainteresowanym lokalizacją mógłbym podesłać pewną partię tekstu do tłumaczenia. Każdy by przetłumaczył daną partię, podesłaby do mnie, ja to bym wszystko skleił i mielibyśmy zlokalizowaną grę.

drozda
Black Predator napisał/a:
Kiedyś zabrałem się za taki projekt. Udało mi się przetłumaczyć coś około 100 stron tekstu

Napisz coś więcej na ten temat. Jakiego programu używałeś do wyciągania tekstu z plików, jakie pliki zawierają tekst, czy testowałeś to co przetłumaczyłeś w grze (ważne czy nie ma problemu po przetłumaczeniu) :question:

Pomysł warty uwagi, tylko na początku lepiej się zorientować czy jest to na nasze siły (i myślę tutaj raczej o stronie technicznej a nie o samym tłumaczeniu) :).

mendosa
Hmm, aby wyharatać i wrzucić teksty, to trzeba chyba mieć zgodę autorów.:confused:.

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Rincewind
Zgłaszam się na ochotnika na tłumacza! Strasznie chciałbym zobaczyć pierwszy BS po polsku! Może cie na mnie liczyć.:grin Co do zgody autorów - może uda się ją uzyskać? (Mail do Revolution).
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

drozda
Myślę, że powinniśmy zrobić coś takiego:

a) najpierw wykonać mały test czy jesteśmy w stanie uruchomić grę z fragmentem w PL, czy nie ma jakichś cudacznych błędów (Black Predator - pytanie kilka postów wyżej ;))

b) jeżeli punkt a) będzie bez problemów to ślemy maila do Revolution. Myślę, że nie powinno być problemu ze zgodą - firma jest mała i sama może podejmować decyzje za siebie (vide free BASS).

Murdoc
O kurcze... co ja zrobiłem :shock2:
Aktualnie gram w ? ? ?
Ostatnio grałem w Broken Sword 4

Black Predator
a) najpierw wykonać mały test czy jesteśmy w stanie uruchomić grę z fragmentem w PL, czy nie ma jakichś cudacznych błędów

Heh, jak się za to zabierałem, nie myślałem jeszcze o tym, by sprawdzić, jak to działa w praniu. W każdym razie - sprawdzę w najbliższym czasie. Aczkolwiek sądzę, że nie powinno być większych błędów, poza tym, że raczej polskich krzaczków nie możemy używać. Nie wiem, jak nauczyć program robić "Ą" i "Ę". Proponuję na razie nie bawić się w krzaczki - bez nich też można żyć Lol (99% użytkowników gg to potwierdzi :lol:)

mendosa
drozda napisał/a:
Myślę, że powinniśmy zrobić coś takiego:

a ) najpierw wykonać mały test czy jesteśmy w stanie uruchomić grę z fragmentem w PL, czy nie ma jakichś cudacznych błędów (Black Predator - pytanie kilka postów wyżej Wink2)

b ) jeżeli punkt a) będzie bez problemów to ślemy maila do Revolution. Myślę, że nie powinno być problemu ze zgodą - firma jest mała i sama może podejmować decyzje za siebie (vide free BASS).

Drozda, problem w tym, że wysłałem maila do RS w styczniu (i to choroba w imieniu AZ :cyclop: ) w tej właśnie sprawie - i kupa. No answer.
EDIT
Black Predator wyślij mi na maila fragment tego pliku textowego :) .
EDIT
Edytowane przez mendosa dnia 07.05.2006 09:41

drozda
Murdoc napisał/a:
O kurcze... co ja zrobiłem :shock2:

Myślę, że każdy kiedyś po cichu o czymś takim myślał... a że zebrało się nas paru w jednym miejscu to widać co się dzieje Wink2.

BP - mi też podeślij, przetestuję u siebie.

Black Predator
Hmmm....
Test u mnie wyszedl negatywnie Sad
Niby tekst mozna podmienic, ale w czasie samej gry pojawia sie Run TIme Error.....
Hmm, no coz.....

mi też podeślij,

OK, podesle w piatek.

Przejdź do forum: