Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Broken Sword (seria)
Eggz Eye
Co myślicie o tej serii?? Wg mnie jest to jedna z najlepszych serii gier przygodowych jakie kiedykolwiek ukazały się na tym pięknym świecie. A jak usłyszałem, że będzie czwarta część to aż mi staną... stanęły włosy dębem. Owszem trzecia część nie potrzebnie została przeniesiona w 3D, ale i tak ta gra jest genialna. I nadal czekamy na fanowską część tej gry, czyli: Broken Sword 2.5 The Return of Templars. Ciekawe czy warto czekać?? Grin
Edytowane przez Przemo dnia 25.02.2010 15:07
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

qbrex
Warto, warto, przynajmniej moim zdaniem.
Wiesy Yoda, tak to już jest, że nastała era przygodówek w 3D (ja to nazywam 3DA od 3D Adventure) i nie możemy tego zatrzymać, bo tak jak kiedyś klakulatory wyparły liczydła, a maile zwykłe listy, tak i teraz 3DA wypierają poczciwe przygodówki w 3D.
A co do Broken Sword'a, nie wiem jak Wam, ale mnie ta gra bardzo przypadła do gustu, a najlepsza moim zdaniem była 1 (miała najfajniejszą fabułę i klimat).

drozda
Broken Sword - same najmilsze wspomnienia :) To właśnie od dema drugiej części zaczęła się moja przygoda z grami przygodowymi (lub fabularnymi jak mawia EGM - pozdrawiam! :) ). Potem zdobyłem pełną wersję, na aukcji udało mi się znaleźć część pierwszą i już poszło samo :) Trójka była oczywiście delikatnym rozczarowaniem (te skrzynie :? ), ale i tak bawiłem się przy niej znakomicie. Myślę, żę część czwarta będzie do niej podobna, więc już teraz się cieszę na myśl o zagłębieniu się w nią :)

No i nie wypada nie wspomnieć o BS2.5. Postęp nad pracami śledzę od samego początku wiem, że warto czekać. Ostatnio ukazała się pierwsza część intra. Niestety nie pokazuje ona nic z samej gry. Wymienieni są tylko autorzy gry, ale księga w tle wygląda ładnie Wink2

Ps. Nie wiem czy widzieliście okładkę BS3. W tej wersji Nico wygląda jeszcze ciekawiej Grin
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Eggz Eye
Tylko jedno mnie wkurza w przygodówkach 3D. Po co autorzy tych gier dodają tam elementy zręcznościowe, które cholernię wkurzają, bo tylko komplikują rozgrywkę? W większości przygodówek 3D takie właśnie elementy się pojawiają i to mnie wkurza najbardziej.

P.S Rzeczywiście Nico na tej okładce wygląda znacznie ciekawiej.

daz
Wg mnie to przygodowki w 3D to juz kompetnie inna bajka. To nie to:) Za duzo skupiania sie na np. niedopracowanej grafice (kolizje itp.) a za malo na reszcie.
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

drozda
Yoda napisał:
Po co autorzy tych gier dodają tam elementy zręcznościowe

Odpowiedź jest prosta - żeby gra była dłuższa. W końcu głupio by było żeby grę przechodziło się powiedzmy w 4 godziny :? Innym powodem może być brak pomysłów u autorów. A najprawdopodobniej w większości przypadków występują obie opcje jednocześnie :twisted:

daz
Czy ja wiem. Kiedys tak bylo i jakos nikt nie narzekal:) Chodzi mi o to, ze zagadki i sledzenie fabuly nie pozwalaly na szybkie przejscie gry. A teraz dluzej sie zastanawiam jak sie tu ustawic bohaterem, zeby siegnac czegos, a nie jak cos rozwiazac. Sam stawialbym na maly kompromis - tla 2d z postaciami o wymiar innymi. W kilku grach sprawdzalo sie bez zadnych problemowGrin
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

Hardcore
Przygody George'a i Nico są świetne. Broken Sword 2 jest jedną z pierwszych gier przygodowych w jakie miałem przyjemność grać. Fajna grafika, niezłe teksty, niezbyt trudne zagadki sprawiły że po prostu fajnie się w nią gra.
W pierwszą część niestety nie miałem przyjemności pograć (brak źródeł), a 3 wydaje się być ok. Cóż czekam na 2,5.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Eggz Eye
Zauważyliście, że większość z nas zaczynała właśnie od Broken Sword 2? Hehe w tym musi coś być. :twisted:

Hardcore
Yoda napisał:
Zauważyliście, że większość z
nas zaczynała właśnie od Broken Sword 2? Hehe w tym musi coś być. :twisted:

Po prostu jedynka nawet w chwili wydania była trudno dostępna w Polsce. A ze zdobyciem dwójki nie ma żadnych problemów. Ot całe rozwiązanie
Grin

Eggz Eye
Ale mi nie chodzi o to. Biega o to, że większość z nas (przynajmniej z tego co się doczytałem na forum) zaczynała zabawę z przygodówkami w ogóle od Broken Sword 2. To musi być coś.

Hardcore
Yoda napisał:
Ale mi nie chodzi o to. Biega o to, że większość z nas (przynajmniej z tego co się doczytałem na forum) zaczynała zabawę z przygodówkami w ogóle od Broken Sword 2. To musi być coś.

Wiesz co zgodze się z tobą w pełni. Może dlatego że ta gra była wyjątkowa z powodu fajnej fabuły, niskiej ceny (49,90zł to w tamtych czasach jak na gry komputerowe to było naprawdę mało) i ogólnie dobrej promocji.

Eggz Eye
No bo ta gra naprawdę wciąga. Z tym się chyba każdy zgodzi. A teraz można ją dostać za śmieszne pieniądze, a więc wypada tylko zaprosić do gry!!! :wink:

drozda
Na jakiejś zagranicznej stronie poświęconej BS wyczytałem, że w trzeciej części jest ukryta lokacja! Żeby ją odnaleźć trzeba zaproponować "skejtowi" śminkę Nico. Dzięki temu odsłoni się nowa lokacja - ukryta uliczka, z której rozpościera się widok na Paryż. Podobno w nocy (można wrócić później) wygląda bardzo fajnie. A piszę, bo niestety samemu nie udało mi się sprawdzić tego easter egga, bo niewiadomo czemu mój BS nie chce się odpalić. Instalacja przebiega normalnie, tylko po uruchomieniu ekran się zatrzymuje. Chyba trzeba będzie zrobić reinstalkę...

Ale wracając do tej ciekawostki, jest ktoś kto sprawdzi to dla mnie? Najlepiej jakby od razu dorzucił screeny, bo jestem ciekawy czy to rzeczywiście działa :)

AleX Under
Hej, ja z jakiegoś powodu nie podzielam zachwytu nad BS2 (oceniłem na 7/10). Po prostu nie wiem, nad czym tak się wszyscy rozpływacie. Zagadki - w porządku, humor (pomijając pierdzącego stróża) - w porządku, ale z klimatem dla mnie cos nie tak. Czułem w nim jakieś zadęcie, kolejny raz ratujemy świat. Film końcowy przypomniaj mi czasy, kiedy miałem osiem lat i oglądałem Conana rano na TVN :) A muzyczka w napisach końcowych to już zupełna tragedia.

Nie oburzajcie się :) Gra, pomimo zadęcia, ma tę zaletę, że wciąga, ale nie mniej, niż TLJ, GK3 czy Atlantis (moje ulubione przygodówkowe trio), chociaż to gry zupełnie innego typu.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

drozda
Myślę, że ma to związek z tym od jakiej gry się zaczynało przygodę... Wiadomo, że jeżeli był nią BS2 to czuje się do niej specjalny sentyment :) Tak pewnie jest w przypadku Daza, który szczególnie upodobał sobie z tego względu serię Atlantis (chyba się nie mylę?), w Twoim przypadku jest to np. GK3 itd. itp. Tak to już jest, że każdy ma swój ulubiony tytuł, który mimo oczywistych wad kłujących oczy innych, dla niego nadal jest idealny :)

Rincewind
drozda napisał:
w trzeciej części jest ukryta lokacja!

Dzięki, sprawdziłem i... zgadza się! Stajesz obok "skejta" otwierasz inventory, wybierasz szminkę i naciskasz S. Nico co prawda wzruszy ramionami (Hmm, co można szminką zrobić skejtowi Grin ), ale od tej pory po wejściu w uliczkę ze znakiem zakazu wjazdu (i tylko tam!) pomiędzy parkiem a placykiem z fontanną Nico przejdzie do kolejnej uliczki (wcześniej tu było tylko wyjście do mieszkania Nico). Widok na Paryż jak najbardziej jest, wygląda to i w nocy, i w dzień bardzo smaczno... i jakby nieco w starym, dobrym stylu! Rys graficzny panoramy Paryża ciut przypomina wykonaniem stare BS-y! :o
BS III jest grą świetną. Przeskok w 3D Połamanemu Mieczowi - IMO - nie zaszkodził, klimat nadal jest podobny - miodny! - co w genialnej "dwójce" (na BS I jeszcze czekam, wziąłem udział w Waszym konkursie, a nuż mi się uda wygrać :mrgreen: ), lekki, ciut ironiczny humor, tak charakterystyczny dla George'a Stobbartta ("przez dwa "b" i dwa "t"!" :lol:) i spółki jest nadal obecny, a zagadki, fabuła i cała reszta, to już, jak powiedział pewien miś, "MJUT"! A BS II jest taki sam, jeno dwa razy lepszy. Nie uświadczysz w nim elementów zręcznościowych, a grafika podoba mi się nawet bardziej niż w Śpiącym Smoku. Aha... ja też zaczynałem od niej! Tzn. to była chyba pierwsza przygodówka, którą przeszedłem. Reasumując: Wiwat Broken Sword!

I pozdrowienia dla gadającej kozy. Lol (w BS II w Quaramonte daj kozie swój szczęśliwy kawałek węgla. Wynik? LOL!!! Lol
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

drozda
Rincewind napisał:
Widok na Paryż jak najbardziej jest, wygląda to i w nocy, i w dzień bardzo smaczno... i jakby nieco w starym, dobrym stylu! Rys graficzny panoramy Paryża ciut przypomina wykonaniem stare BS-y! :o

Jeżeli możesz podziel się zrzutem ekranu, bo moja wersja gry nadal nie chce się odpalić Sad Najlepiej umieść obrazek tutaj.

Rincewind napisał:
I pozdrowienia dla gadającej kozy. Lol (w BS II w Quaramonte daj kozie swój szczęśliwy kawałek węgla. Wynik? LOL!!! Lol

Hehe, pamiętam jakie przygody miał George z kozą w pierwszej części... A jeżeli chodzi o wspomniany moment w części drugiej to pamiętam jak pierwszy raz to odkryłem, wtedy się dopiero uśmiałem Grin Zapraszam tutaj :)

Rincewind
Mówisz masz Grin Kliknij tu, tu i tu, by obejrzeć trzy screeny z ukrytej lokacji. Miłego oglądania 8) .
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

drozda
Dzięki :) Ładna lokacja, szczególnie na drugim zdjęciu. Tylko nie wiem czemu spodziewałem się czegoś bardziej w "starym" stylu. Może "na żywo" wrażenia byłyby lepsze.

Przejdź do forum: