Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Paradise
Murdoc
Byłem zaskoczony, że na tym forum brakuje tematu o najnowszym dziecku Benoita Sokala.

Ja przed chwilą ją ukończyłem i mam jeszcze zbyt mieszane uczucia, zeby pisać o niej coś więcej. Siłą rzeczy porównywałem ją cały czas do Syberii i na tym polu Paradise nie wypadło wcale lepiej.

A co wy sądzicie o tej grze?
Aktualnie gram w ? ? ?
Ostatnio grałem w Broken Sword 4

mertruve
przeczytajcie recenzje, ja sie dalej pluje w brode, ze nie dalem oceny 7...

Kami
Całkowicie zgadzam się z Mertem, chociaż pluć nie zamierzam Wink2 w zasadzie jedyną trudnością w grze są czasami perfekcyjnie ukryte przedmioty, trudno je odróżnić od tła (chyba z pół dnia zajęło mi odnalezienie szmaty zawieszonej na piecu wytwarzającym parę).

Najbardziej mnie zirytowała pantera. Sterowanie jest... ogólnie rzecz biorąc beznadziejne. Czasami jak już się gdzieś wlazło to nie można było zawrócić :@ Nie, no rozumiem, że pantera to dzikie zwierze bla, bla i trudno nią sterować bla, bla, ale zawrócić to chyba jeszcze powinna umieć, skoro potrafi iść do przodu i skakać w różnych dziwnych kierunkach. Nie wspominając już o tym, że nie miała żadnego wpływu na zakończenie!

Końcowa kwestia mnie po prostu dobiła Bosz nie zacytuję jej dokładnie, ale sens był taki:
Nie jestem Twoją córką, przyszłam Cię zabił ojcze.
Taaaaak, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka Wink2

mertruve
Tak jak mówiłem, zgadzam się z Kami, no i na koniec - to nie Microids... to nowe studio... poczekajmy na jeszcze kilka gier i można będzie się zastanawiać, co dalej.

Murdoc
Paradise to dobra gra. Jednak nie przebiła ostatniego (wielkiego) dzieła Sokala pt. Syberia.

Miło spędziłem przy niej czas, dzięki b.dobrej fabule i muzyce prosto z buszu Wink2 Momenty, kiedy trzeba sterować panterą uważam za niepotrzebne i dorze, że można je ominąć. Ja jednak pokonałem te etapy bez trudu (no może raz myślałem, że mi się Pantera zacięła na amen... nie wiedziałem, że czeka na polecenie skoku :|).

Głównej bohaterce nie można nic zarzucić, ale Benoit mógłby w kolejnej grze postawić na faceta Pfft
Zakończenie takie sobie. Właściwie do przewidzenia, ale zostawiło mnie z uczuciem niedosytu.

Grę oceniam na 7 z plusem/10 i polecam wszystkim!
Aktualnie gram w ? ? ?
Ostatnio grałem w Broken Sword 4

drozda
Murdoc napisał/a:
(..) Benoit mógłby w kolejnej grze postawić na faceta Pfft

Jest na to spora szansa, ba nawet dwie :).
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Cez
Nom, cos wczoraj wycztytałem o Sinking Island i o Aquarica :) Zapowiada sie ciekawie. W tej pierwszej na pewno facet bedzie głownym bohaterem, detektyw do tego. Oby bylo wciagajace conajmniej jak Post MOrtem.

A zeby nie offtopicowac zbytnio, dodam, ze Paradise musze koniecznie przejsc, wiec dodałem to do kolejki, heh Wink2 Tytuły Sokala musze znac... po tym jak sie zakochałem w Syberii :)
img134.imageshack.us/img134/7703/serialepk4.gif
img404.imageshack.us/img404/7338/gryea6.gif
Oficjalna polska strona o serii Tomb Raider >> www.laracroft.pl

Snake
Powiem krótko Kupiłem i szkoda mi tych wydanych pieniędzy. Liczyłem na grę która mnie wciągnie swoją fabułą, niestety tak niebyło.
Z strony graficznej żadnych zastrzeżeń, naprawde bardzo ładna. :evil2:

Rincewind
A ja właśnie mam zastrzeżenia do grafiki, odnoszę wrażenie, że Syberia miała ładniejszą. Filmiki bez zarzutu jak to u Sokala. Fabuła była ciekawa, bardziej mroczna niż w Syberii. Zakończenie zaskakujące. I tylko od cholery bugów takich jak np. klikam jak opętaniec w aktywne przejście, którym muszę pójść, a bohaterka stoi w miejscu. I nie reaguje. Plus mnóstwo przekłamań graficznych ("kreski" pozostawiane przez animacje). I kiepska animacja postaci. Ale ogólnie wrażenia pozytywne.
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

Paradise
PARADISE Bosz! Zawiodłam się na tej grze:|! Po pierwsze STANOWCZO ZA KRÓTKA (przeszłam ją w jeden dzień) , po drugie POZIOM TRUDNOŚCI ZAGADEK JEST DLA PRZEDSZKOLAKÓW (po przejściu Syberii można wszystko przewidzieć), po trzecie GRAFIKA JEST SŁABA... Cena za wysoka, jak na jeden dzień grania... Spodziewałam się czegoś lepszego... Co chodzi o punkty.... Z 5 na 10... To też dużo Bubu...

Zebius
Hm, cena za wysoka? W sklepie Cenegi wyprzedaż po 7.90zł, za tyle to chyba warto kupić? Grin
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

Kami
Paradise napisał/a:
PARADISE Bosz! Zawiodłam się na tej grze:|! Po pierwsze STANOWCZO ZA KRÓTKA (przeszłam ją w jeden dzień) , po drugie POZIOM TRUDNOŚCI ZAGADEK JEST DLA PRZEDSZKOLAKÓW (po przejściu Syberii można wszystko przewidzieć), po trzecie GRAFIKA JEST SŁABA... Cena za wysoka, jak na jeden dzień grania... Spodziewałam się czegoś lepszego... Co chodzi o punkty.... Z 5 na 10... To też dużo Bubu...

A ja się nie zgodzę. Paradise miał bardzo dobrą grafikę, jak na kilka lat temu. Wcale taka krótka nie była, niektóre gry przechodzi się w pół dnia, a nie cały Wink2 Zagadki co prawda trudnością nie grzeszą, ale już bez przesady, myślę, że przedszkolaki siedziały by nad tym trochę dłużej. Obecna cena w sklepie Cenegi to ździerstwo na wydawcy, ale ich sprawa. Już gry po 20zł są bardzo opłacalne, a 7,90 Exclamation Bosz jeszcze bardziej.
Ja bym bardziej przyczepiła się zakończenia i idiotycznej kwestii w momencie kulminacyjnym.

Przejdź do forum: