Zobacz temat


Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Adventure Zone 70
mertruve
czujemy się strasznie. Czy odrzucił? To gdybanie, bo i tak byś nie zaprosiłaWink2
 
Davero
Tak krasnoludki od czasów Pomarańczowego Majora walczącego z Czerwonym Generałem, to wrocławska specjalność. A dziś Krasnoludki i Gamonie (też pod pomarańczowym sztandarem) wygrywają nawet w Warszawie z Wierzejskim :lol.

A co do AZ 70 - gratulacje dla składającej. Numer wygląda (przynajmniej jak na moje oko nieprofesjonalisty) niczego sobie. Lepiej niż poprzednie powiedziałbym.
Nieco ma, rzecz jasna, inny styl - w "Menu" zwłaszcza czuć coś, co określiłbym kobiecą ręką... Mamy też chyba próbkę własnej twórczości na stronie 9?
Zasadniczo udało się ustrzec, obecnych w porzednich numerach niezręczności w układaniu tekstu, czyniących jego czytanie trudniejszych, takich jak np. na stronie 6 w górnej linijce, gdzie trudno zorientować się na pierwszy rzut oka, które słowa należą do której kolumny.
Właściwie jedynym zgrzytem w zakresie oprawy wydaje mi się końcówka strony 12 i strona 13. Zbyt dużo IMHO obrazków na tak małej przestrzeni i to jeszcze klimatycznie rozrzuconych od Sasa do Lasa...
Najbardziej podoba mi się natomiast chyba wygląd recenzji Beyond Good & Evil.
www.przygodoskop.pl oraz www.oldsql.pl - tam tworzę :).
 
Kami
Eh, Mert, Mert, Mert... Bosz

Davero - czy "kobieca ręka" Ci przeszkadza? Własnej twórczości na stronie 9 nie ma. Układ screenów w Gothicu jest autorstwem qbrexa, ale z przyczyn braku łączności nie wiem kto jest autorem ramki na dole, kobitka jest concept artem. Text z numeru na numer powinien wyglądać coraz lepiej. Nie chcę w tym temacie zbyt wiele pisać, bo zobaczymy jeszcze jak będzie gdy wróci qbrex. W końcówce strony 12 są dwa screeny, bez przesady, dwa to nie jest tak dużo. Na 13 rzeczywiście trochę pojechałam, ale jest to tylko nieład pozorny. Niektórzy lubią większą ilość grafiki, inni nie. Wszystkich zadowolić się nie da. Jak Ci się czytało recke Still Life-a?
 
mertruve
Kami czemu każde słowa zaczynasz jako zarzut traktować? Davero wygłasza swoją opinię. W sumie całkiem niezłą, bo ma wiele racji. Szczerze mówiąc jeżeli qbrex układał gothica, to wyszło to najsłabiej. Nie podoba mi się zupełnie ramka na dole, jest nieczytelna. Najlepiej wypadła okładka, która jest świetnie zrobiona, szczególnie czcionka, beyond good and evil, gdzie screeny są doskonale przerobione, superman i myslovitz. Niezłe są też zombiaki. Średnio przypadł mi do gustu dobór screenów w Paradise, ale to moja wina, bo nie wysłałem materiałówWink2 Na drugi raz się poprawię i coś prześlę!:) Jeszcze jedno zobaczyłem, co nie za bardzo mi się podoba. We wstępniaku ramki czerwone z redakcją i propozycją dołączenia - są one względem siebie przesunięte. Gdyby podnieść tą lewą do góry, żeby zrównała się z prawą, byłoby fajnie.
A tak to, jak już mówiłem - SUPER!:)
 
Kami
Bynajmniej, coś Ci się pomyliło. Opinia Davero bardzo mi się podoba i po prostu tłumaczę jak jest. Gothic wyszedł dobrze, nie przesadzaj. To co mnie dziwi - Davero, uważasz, że w Still Life-ie przesadziłam ze screenami, a przecież w Stubbsie jest nawalone jeszcze więcej :) Nad Beyondem namęczyłam się strasznie. Co mnie napadło na taki masochizm to nie wiem Bosz Mnie się tam screeny w Paradise podobają, ale masz rację. Na przyszłość - jak chcesz mieć jakieś określone to podsyłaj, a wtedy większość z nich pójdzie na lay. Z tymi ramkami pod wstępniakiem to tak specjalnie. Nie wszystko musi być zawsze symetryczne Pfft poza tym wchodziłaby na numer strony. Są w tym samym kolorze, więc byłoby zdziebko nieczytelnie. Piszecie o grafice, a jak tam texty? Bo głównie to przecież o nie chodzi.
 
Ester
Kami, tak, jak mi się nudzi, to otwieram tunel i skaczę do Arkadii. Wink2 Chcesz jakieś pamiątki? Wink2 Może ta rzeźba od gracza w 3 kości. (Ciekawe, czy to ma być ktoś konkretny, czy po prostu ktoś? Wink2 )

A mi tam się wszystko podoba. :) Ogólnie jest genialnie. :) Teksty też świetne, jak zawsze. SuperBad
Fianna 4ever || TLJ 4ever || AZ 4ever :)

Byle do 14 lipca... Bosz (znów czekam SuperBad )
 
Davero
Kami17 napisał/a:
Davero - czy "kobieca ręka" Ci przeszkadza?


Ani trochę. Po prostu dostrzegłem różnicę i takie we mnie wywołała wrażenie.

Kami17 napisał/a:
W końcówce strony 12 są dwa screeny, bez przesady, dwa to nie jest tak dużo. Na 13 rzeczywiście trochę pojechałam, ale jest to tylko nieład pozorny.

To co mnie dziwi - Davero, uważasz, że w Still Life-ie przesadziłam ze screenami, a przecież w Stubbsie jest nawalone jeszcze więcej :)


Tylko, że dwa screeny z końcówki str. 12 sąsiadują z 3 screenami z początku strony 13. Pięć obok siebie. Stubbs się nie może czymś takim pochwalić. A poza tym stłoczone obrazki w Stubbsie są raczej jednolite stylistycznie, a te z przełomu stron 12 i 13 mają cztery różne klimaty. A na dodatek potem jest już tylko ociupina tekstu i znowu ramka, ramka, obrazek.
Nieładu nie dostrzegam.

Kami17 napisał/a:Jak Ci się czytało recke Still Life-a?


Ja w ogóle nie przepadam za pdf-ami, bo są IMHO dość niewygodne. I mam odruch scrollowania w dół po zakończonej kolumnie zamiast w górę, żeby przejść do tej na prawo. Tak czy siak zaburza mi to płynność czytania, że się muszę oczami przenosić to tu to tam. A tak to O.K.
Żałuję tylko, że wypadł mój screen prostytutki pozbawionej oczu przez mordercę, bo świetnie IMHO oddawał nastrój gry. A Sinner's Pardon może sprawiać wrażenie, jakby chodziło o jatkę, o litry krwi, a to nie tak... Najbardziej podoba mi się str. 11 - świetne dopasoanie tonacji i układu screenów do tła i tekstu.

Kami17 napisał/a:
Piszecie o grafice, a jak tam texty? Bo głównie to przecież o nie chodzi.


A bo teksty, to poczytywałem na bieżąco na stronce i pierwsze wrażenia już uleciały...
Zaskoczył mnie natomiast pozytywnie - dopiero w zinie go przeczytałem - art o Myslovitz. Myślałem, że tekst o muzyce niemalże na bank musi być nudny (jeśli nie dotyczy płyty, na którą czekam, czy którą lubię). A nie jest. Ma specyficzny styl, język... Co prawda nie wiem na czym polega ciekawy bridge, i zastanawiam się czy klimat psychodeliczny musi być chory, ale jest szansa, że następny artykuł też przeczytam. Przeczytałbym nawet poprzedni o Pink Floyd, gdybym znalazł dostęp do numerów archiwalnych.
www.przygodoskop.pl oraz www.oldsql.pl - tam tworzę :).
 
Kami
Davero napisał:
Ani trochę. Po prostu dostrzegłem różnicę i takie we mnie wywołała wrażenie.

Ale... czyli podoba Ci się?

Davero napisał:
Nieładu nie dostrzegam.

Bo napisałeś, że takie od sasa do lasa. Babiczka z wyłupanymi oczętami jest w części, która podoba mi się najbardziej (logo). Świetnie tam wygląda :grin od razu wprowadza czytelnika w takie pozytywne wibracje :marzenie: Sinner's Pardon... cóż, mnie to by raczej przyciągnęło...

Davero napisał:
Myślałem, że tekst o muzyce niemalże na bank musi być nudny (jeśli nie dotyczy płyty, na którą czekam, czy którą lubię). A nie jest.

Hłe, hłe, wystarczy spojrzeć kto jest autorem textu. :super Black Predator, muzyka i nudny text? To jest raczej niemożliwe.

Davero napisał:
Przeczytałbym nawet poprzedni o Pink Floyd, gdybym znalazł dostęp do numerów archiwalnych.

Możesz pobrać stąd
 
mertruve
teksty? Konczy sie Pułapka i zaczyna Casino Royale. Potem CSI i czekam na odpowiedź z Tunguską.
 
Davero
Kami17 napisał/a:
Ale... czyli podoba Ci się?


Si Signora. Podoba się.

Kami17 napisał/a:
Bo napisałeś, że takie od sasa do lasa.


Stylistycznie. Klimatem się różnią.

Kami17 napisał/a:
Możesz pobrać stąd


Ślepota już od patrzenia w monitor widać mnie dotyka. Dzięki.
www.przygodoskop.pl oraz www.oldsql.pl - tam tworzę :).
 
Kami
Davero napisał:
Si Signora. Podoba się.

Heh, bo wiesz, do mnie trzeba głośno i wyraźnie Wink2 Pfft
 
mertruve
kupimy mikrofon xD
 
Przejdź do forum: