Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Post Mortem
kamiljaslo
Witam!
Słyszałem dużo o tej grze, ale nigdy nie miałem okazji w nią zagrać. W końcu kupiłem ją na Allegro i dzisiaj przyszła paczka. Zobaczymy, czy warto było czekać tyle czasu.

A tymczasem proszę o podzielenie się opiniami na temat tej gry.

Pozdrawiam!

qbrex
Taka sobie (moim skromnym zdaniem).
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

mendosa
Warto zagrać dla filmików i kilku ciekawych zagadek. Fabuła - niby nieliniowa (pewne cele możemy osiągnąć na kilka sposobów), ale przez to chwilami chaotyczna, hmm, może nawet bezsensowna - ujawnia się to w "pokręconych" dialogach - postaci odpowiadają na niezadane pytania itp. Niezła muzyka, choć chwilami przynudza. Grafika - tu największe rozczarowanie (choć ma mroczny klimacik) - ograniczony "niby" trójwymiar, można rozglądać się dookoła a poruszamy się od węzła, do węzła. Wyglądałoby to o wiele lepiej, gdyby wykonano ją tak, jak kontynuację (Still Life) - czyli dwuwymiarowe tła, trójwymiarowe postaci. Zagadki - większość dziecinnie prosta, ale zdarzyły się dwa gnioty:
Rysowanie portretu pamięciowego jednego z podejrzanych (gniot do potęgi)
Pewna "układanka" w końcowej części gry - nie chodzi o to, że jest to jakoś wyjątkowo trudne (da się wpaść na rozwiązanie, choć ja poległem) - ale po szeregu bzdurnych, branych z marszu "pierdółkach" totalnie jest się wybitym z rytmu. Pozycja do zagrania, choć nie obowiązkowa.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

kamiljaslo
Zacząłem grać i na razie... bardzo średnio.
Grafika nie zachwyca niczym szczególnym, bardzo nie podoba mi się mimika postaci podczas rozmów i tła nie są za specjalnie ładne.
Ponadto dialogi są jakieś chaotyczne i ta głupia zagadka z portretem.
Zobaczymy, co będzie dalej.

AleX Under
Gra jest dosyć specyficzna. Z jednej strony - dziwny sposób prowadzenia dialogów, chaotyczne niektóre zagadki (portret - nie wiem, jak można zrobić bez solucji, zagadka pod koniec - zrobi sie i bez solucji, ale w ciągu dwóch godzin). Ale ma za to ciekawą, sensowną fabułę. Może do pewnego momentu gra jest średnia, ale potem klimat się znacznie polepsza.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

dr_worm
Hmm... jak ktoś się bardzo uprze to portret bez solucji da radę zrobić. Przykład? Ja :) Wykonałem to w dość oryginalny sposób tylko dlatego, że zasadniczo nie uznaje dla siebie taryfy ulgowej w postaci solucji. Mianowicie najpierw spisałem sobie wszystkie waidmości na temat wyglądu owego osobnika, a następnie wytypowałem możliwe wersje oczu, nosa, ust itd. Potem wystarczyło te części odpowiednio ponumerować i rozpisać wszystkie możliwe konfiguracje. Wiem, że było ich grubo ponad 100... Ale w końcu natrafiłem na tę właściwą :) Ale było radochy :)
Nie będę się po(d)pisywać Wink2

AleX Under
No to nic, tylko pogratulować. Mi by nie starczyło cierpliwości.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Kent
Jakiś czas temu zainstalowałem PM(z CD-A). Gra ma świetny klimat. Jednak, na początku gry, gdzy wchodziłem do hotelu to gra mi się zawieszała. Niedawno kupiłem wersję sklepową(za 8 zł:)) i problem znów sie powatarza, tyle żę teraz gra się chrzaniw hotelowym barze. Napisałem już o moim problemie Cenedze, ale radzili mi tylko uaktualni sterowniki. Mieliście taki sam problem?? Mój sprzęt to Duron 1,2 256 RAM, Radeon 9550.

mertruve
No i jedyne co możemy Ci poradzić to uaktualnić sterowniki. Ściągnij najnowsze do karty ATI, jeżeli to nie pomoże to poszukaj na stronie producenta sterownika przypisanego dla twojej karty. Powinien być to któryś ze starszych sterowników. Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj spatchować grę ewentualnie. Wydaje mi się, że sterowniki do karty powinny pomóc. Możliwe też, że są to problemy ze sterownikami do karty muzycznej, albo płyty głównej.

Kami
Kent - jak Cenega mówi, aby aktualizować sterowniki to od tego powinieneś zacząć. Już ja coś o tym wiem, bo nieźle się przejechałam z Tunguską Wink2

mertruve
Właśnie Kami... co z Tunguską? Poczta działa?

Przejdź do forum: