Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
Jak oceniasz The Walking Dead 2: All That Remains?
1 1 0%[0 głosów]
2 2 0%[0 głosów]
3 3 0%[0 głosów]
4 4 100%[1 głos]
5 5 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 1
 Drukuj temat
The Walking Dead: Season 2 - All That Remains
Przemo
www.adventure-zone.info/fusion/images/twd2_forum.jpg

Miałem dzisiaj okazję ukończyć pierwszy epizod drugiego sezonu The Walking Dead od Telltale Games. W żadnym przypadku nie zawiodłem się. Twórcy starali się zamieścić wiele scen wyzwalających u gracza poczucie współczucia i żalu dla Clementine. Kilka razy im to się udało, kilka razy zdołali mnie zaciekawić czy zaskoczyć. W innych przypadkach można było przewidzieć, co się wydarzy. Ogólnie nie czuć, że jest to pierwszy epizod drugiego sezonu, tylko szósty odcinek sezonu pierwszego. Dlatego pomimo flashbacka uważam, że znajomość poprzedniczki obowiązkowa.

Główna bohaterka jest bardziej dojrzała, nie tylko fizycznie ale i psychicznie. To już nie ta sama Clementine, którą znaliśmy dotąd, ale nadal potrafi zauroczyć gracza. Cieszę się również z poprawy UI. Wygląda nie tylko przejrzyściej, ale i jest bardziej wygodne. Gra zaoferowała mi wszystko co powinna, a mimo to czegoś mi brakowała. Sam nie wiem czego, może czołowych postaci z poprzednich epizodów. Zachęca jednak do sięgnięcia po kolejne odcinki. Czekam i oceniam All That Remains na 4/5.

Linki:
The Walking Dead: Season Two, Episode 1 - All That Remains - recenzja

Kami
Najpierw mówisz, że kontynuacja pierwszego sezonu, a potem, że to już nie ta sama Clem. Hihi

Przemo
No bo fabuła jest prowadzona w taki sposób na początku, jakby wydarzenia miały miejsce dosłowni kilka dni po zakończeniu jedynki. W międzyczasie pokaże nam się ekran:

Spoiler :: Pokaż
16 miesięcy później

i po tym dostrzegamy, że Clem wyraźnie dorosła.

Kami
No jak kilka dni po, jak
Christa miała płaski brzuch, a tu była w zaawansowanej ciąży. Smile2

A poza tym jaka jest różnica pomiędzy zachowaniem Clem na początku i po
16 miesiącach później? I tu i tu popełnia głupie błędy, jak zostawianie wszystkiego na kontuarze, czy nie zamykanie dziury w szopie po tym jak wróciła.

Przejdź do forum: