Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Kentucky Route Zero
holoPuff
Hej, graliście może w Kentucky Route Zero? Obecnie trwa daily deal -50% na steamie. Być może kupię w ciemno, gra po screenach bardzo mi się spodobała, taka tajemnicza. :)

Kami
Ciekawe, że po Summer Sale daily trwa 48h. Wink2

Kentucky Route Zero to specyficzna gra. Można ją trochę porównać do tekstówek, bo dużo tam jest do czytania, postacie nie mają głosu. Grafika jest jak wektorowa, czyli wszystko wygląda trochę jak wycinanka, co ma swój urok, ale może się też nie podobać. Mi akurat trafia w gusta, więc na plus. Smile2 No i dostali za Visual Art nagrodę na Independent Games Festival 2013. Muzyka to ambient, więc tu też albo się lubi albo nie.

Fabuła jest bardzo tajemnicza, masz dostarczyć paczkę i zostajesz skierowany na Route Zero, które najpierw musisz znaleźć i na tym opiera się pierwszy akt, który nie zajmie więcej niż 1.5 godziny. Wszystkich aktów ma być pięć, póki co dostępne są dwa.

Poza dość określoną ścieżką definiującą główną fabułę możesz też zboczyć z drogi i odkryć kilka dodatkowych miejsc. Na szosach w większości ogranicza się to tylko do dodatkowego tekstu, opowiadającego o jakimś opuszczonym sklepie itp. gdzie możesz wejść lub nie i przeczytać co się stanie wtedy.

Jeśli chodzi o cenę... ta promocyjna jest już bardziej zjadliwa, ale oryginalnie 18 euro (ok. 75zł) bym nie dała. Kentucky zaliczyłabym do tych gier, które warto poznać, ale z którymi nie spędzimy wielu godzin zachwycając się grywalnością.

Ja skończyłam pierwszy akt i generalnie jestem ciekawa co będzie dalej. Gra ma interesujący sposób na wyciąganie twojej własnej opinii. Kilka razy natrafiłam na coś, co myślałam, że będzie zagadką dialogową, ale tak naprawdę pokazało jedynie to, co samemu się uważa za słuszne w danej sytuacji. Łatwo też przegapić część rozgrywki, więc poszczególne akty chociaż krótkie, to zachęcają aby przejść je ponownie. Aczkolwiek większość wyborów zaprowadzi nas w to samo miejsce, bo historia jest tu jedna.

No i cóż... pełno tam koni (których jest zdecydowanie za mało w grach komputerowych!), więc mi bardzo pasuje. Sweet

Przejdź do forum: