Return to Mysterious Island 2: The Mina's Fate

Dodane przez Przemo dnia 04.09.2009 00:08
Return to Mysterious Island 2: Mina's Fate (PC)
Producent: Kheops Studio
Wydawca: Microids
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 17 lipca 2009
Data premiery w Polsce: 15 lutego 2010
Wersja PL: Kinowa
Gatunek: Fantastyczna, Adaptacja
Nośnik: 1 DVD
Cena w dniu premiery: 49,90 zł
Oficjalna strona: www.mysteriousislandgame.com
PEGI

Wymagania sprzętowe

Pentium 1.5 GHz; 512 MB RAM; Karta grafiki 128 MB


Opis gry

Powstała w Kheops Studio kontynuacja przygodówki Return to Mysterious Island, bazującej na jednej z najpopularniejszych powieści Juliusza Verne.

Gracz dostanie produkt nawiązujący nie tylko do powieści Verne'a, ale także do Robinsona Crusoe. Akcja drugiej części rozpoczyna się w miejscu ukończenia jedynki. Helikopter lecący na pomoc Minie ulega wypadkowi. Zostajemy ponownie uwięzieni na odciętej od cywilizacji wyspie. By kłopotów nie było mało, dziwna choroba nawiedziła tutejszą roślinność, z czasem przenosząc się na zwierzęta. Naszym zadaniem będzie przeszukanie wyspy i odnalezienie źródła infekcji zanim nastąpi klęska ekologiczna. Odwiedzimy m.in. ruiny nieznanej cywilizacji. Eksploracja terenu nie przyniesie jednak większych efektów. Okaże się, że zagrożenie pochodzi z zewnątrz wyspy. W walce o życie wielu roślin oraz zwierząt, Mina postanowi zrezygnować z cywilizacji i pozostać na wyspie.

Do dyspozycji zostaną nam oddane dwie grywalne postacie, znana z pierwszej części Mina oraz Jep - malutka małpka, która posłuży do rozwiązania niektórych problemów, na przykład przedostania się w niedostępne dla dziewczyny lokacje czy też wykrywania przedmiotów za pomocą niezwykle czułego węchu.

Warstwa techniczna nie ulegnie zbytniej zmianie. Return to Mysterious Island 2 to nadal typowa przygodówka point and click, w której świat obserwować będziemy z oczu bohatera. Jedyną innowacją ma być synchronizacja PC z iPhonem, dzięki czemu zostanie udostępniona możliwość przenoszenia stanów zapisu między jednym i drugim urządzeniem. W ten sposób, będziemy mogli kontynuować historię będąc także poza domem.Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?