Runaway 2: Sen Żółwia - poradnik

Dodane przez Koda dnia 05.05.2007 21:44

4. Ten który wie, nie mówi (He who knows, doesn't speak)

Porozmawiaj z Joshuą. Weź drwa leżące przy łóżku. Z kominka zabierz olejarkę, a z szuflady – nóż. Wyjdź z chatki. Weź kanister. Idź w lewo.

Na górce spotkasz faceta przebranego za niedźwiedzia. Nazywa się Ben Wazowski – porozmawiaj z nim o wszystkim. Wróć do chatki.

Znów porozmawiaj z Joshuą, aż powie ci o sushi.

Wróć do Bena i z kolei z nim porozmawiaj o sushi i Archibaldzie. Idź lewą dolną drogą. Potem skieruj się w stronę domku Bena i wejdź po drabinie na górę. Zagraj na gitarze. Przybędzie Archibald. Poproś go o pomoc przy zrobieniu sushi.

Po rozmowie wejdź z powrotem na górę. Zabierz piłę łańcuchową leżącą obok łóżka, kij hokejowy na lewo od drzwi i buteleczkę niedźwiedzich feromonów. Weź również bambusową tabliczkę z drzwi a następnie wyjdź na taras. Tam podnieś butelkę, którą rzucił w ciebie Archibald – to wybielacz, i gumową rurkę z beczki. Wyjdź z domku. Użyj drewna na siekierze na lewo od drabiny. Masz idealnie wystrugane pałeczki :)

Obok stanowiska Bena rośnie krzaczek. Zabierz z niego listek.

Obejrzyj swoją piłę. Wróć do podwórka przed chatką i idź w prawo do samochodu z głową łosia. Użyj kanistra (albo gumowej rurki) na samochodzie, a będziesz mieć benzynę. Użyj olejarki na kanistrze, mieszankę oleju i benzyny użyj na pile.

Idź do zamarzniętej rzeki. Użyj na niej piły.

Idź do samochodu z łosiem. Odetnij mu głowę za pomocą łańcucha. Użyj na nim noża, a potem wybielacza. Daj łeb Benowi. Kiedy pójdzie, zamień jego buteleczki z butelką którą masz w kieszeni. Ben wróci niezadowolony – każ mu iść jeszcze raz. Ben... jakby to powiedzieć... spodobał się misiowi :P

Przy zamarzniętej rzece spróbuj użyć kija na dziurze. Potem użyj go, by dosięgnąć niedźwiedzich pazurów. Połącz pazury z kijem – teraz możesz złowić łososia.

Idź do domku Bena i użyj gwizdka w miejscu w którym wcześniej stał Archibald. Porozmawiaj z nim.

Ech... czy nad Brianem ciąży jakieś fatum?

Kliknij na wyciągarce z samochodu. Otwórz drzwiczki. Otwórz maskę. Użyj na niej kija hokejowego. Kliknij nożem na pile łańcuchowej. Otrzymaną w ten sposób świecę zapłonową wsadź do silnika. Ponownie otwórz drzwi. Joshua uratowany :)

5.. Płynąc w przeszłość (Shipped to the Past)

Idź w lewo. Kliknij na tubie obok kombinezonu nurka. Wejdź do windy. Porozmawiaj ze starą znajomą – Sushi (m.in. Powie ci hasło do drzwi). Idź w dół ekranu. Na pokładzie siedzi nie kto inny jak Rutger, kolejny z paczki. Kliknij na hełm leżący obok jego leżaka (nomen omen również znany z „jedynki” :D). Po lewej stronie drzwi leżą różne preparaty, a na nich torba piasku – weź ją oczywiście. Zabierz również leżącą tam miotłę. Wróć do hallu w którym byłeś na początku i wejdź do sali Neptuna.

Porozmawiaj z Saturnem

.

Idź do zamkniętych kodem drzwi z prawej strony hallu i użyj klawiatury. Porozmawiaj z dziewczyną siedzącą na schodach.

Zejdź na dół kiedy show się skończy porozmawiaj z Grassickiem.

Wróć na górę. Zauważ na ścianie hydrant i węża. Teraz idź do drzwi w głębi również zamkniętych kodem. Wejdź do środka. Otwór zawór opróżniający wodę ze zbiornika. Idź dalej w prawo – zauważ przejście do ładowni numer 2. Spróbuj wcisnąć czerwony guzik. Następnie użyj na drzwiach miotłę. Brian z drugiej ładowni weźmie torbę plastikowych łączników.

Wróć do Sushi i zapytaj ją o klucz do szafek z hydrantem. Gdy wrócisz do wspomnianych szafek, okaże się, że wąż i hydrant zniknęły...

Idź do miejsca w którym nagrywają Dean i Camille. Idź w prawo na koniec ekranu. Z magazynu z przyborami do nurkowania zabierz dwie rurki. Połącz je łącznikiem. Weź więcej rurek – Brian tworzy węża. Idź do ładowni, a potem wyjdź – Camille znów siedzi na schodach. Porozmawiaj z nią o czasopiśmie Saturna i winie.

Zejdź na dół. Kiedy Dean i Camille zrobią przerwę w nagrywaniu, porozmawiaj z Deanem.

Wyjdź na chwilkę do hallu – zobaczysz Joshuę wchodzącego do windy.

Wróć do Camille – przyniosła ci wino. Wyjdź znów do hallu i użyj dzbanów na apartamentach. Teraz masz dwa puste dzbany :)

Porozmawiaj z Saturnem i spróbuj wziąść jego zeszyt. Weź trójząb z posągu Neptuna. W ekwipunku nasyp piasku do dzbanów, potem połącz łącznikami dwa dzbany po winie, a następnie – połączone dzbany z trójzębem. Brian konstruuje czasoodmierzający widelec (czy jakoś tak), który zrobi wielkie wrażenie na Saturnie. Kiedy wróci zapytaj go o nowy szkicownik. Weź też flamaster z kubka na stole.

Idź do Camille i porozmawiaj z nią o winie. Kiedy Dean zawoła dziewczynę zejdź na dół i użyj na nim szkicownika. W końcu Dean odda ci artykuł Saturna.

Wróć do Saturna i porozmawiaj z nim o wiadomościach które masz przekazać Rutgerowi. Teraz czeka cię kilkakrotny kurs między Rutgerem a Saturnem. Musisz tylko „trochę” przekręcać odpowiedzi :)

Idź do Rutgera i wybierz odpowiedź - „He said your hat's off to you, and not to pout”. (Ten kapelusz jest dla ciebie ??? i nie nadymaj się)

Saturnowi powiedz - „He's sad your techno-art doesn't get more deserved air time on TV.” (Jest smutny, że twoja techno-sztuka nie dostała więcej czasu na wizji, na którą zasługuje).

Do Rutgera - „He says that when he listens to reggae, he gets so happy that he starts to flap his wings like duck.” (Powiedział, że kiedy słucha reagge, jest taki szczęśliwy, że klaska skrzydełkami jak kaczuszka.)

Do Saturna - „He says that he feels like a wacko for not having gone to the Burning Man Festival with you.” (Powiedział, że czuje się jak debil, że nie poszedł z tobą na Burning Man Festival.)

Do Rutgera - „He says the day Jamaica wins the bobsled medal, he'll buy you an Olympic-sized bong.” (Powiedział, że w dniu w którym Jamajka wygra zawody na bobsleju, kupi ci fajkę w rozmiarze olimpijskim.)

Po takiej gimnastyce w końcu dostaniesz telepatyczny hełm.

Po filmiku zejdź do ładowni. Ze skrzynki, która stoi przy schodach weź piłę. Użyj piły na miotle, którą wcześniej użyłeś do zablokowania drzwi – otrzymasz szczotkę. Spróbuj wyjść z ładowni... Drzwi się nie otwierają. Zagadaj do Sushi przez interkom przy drzwiach do łądowni nr 2 – to sprawka Joshuy (można się było domyślić... ;)) Użyj czerwonego panelu obok interkomu – wejdź na drabinę żeby wyjść na pokład.

Pogadaj z Sushi. Poproś o jeszcze jedno zejście do galeonu

Wejdź do ładowni – zauważ, że miotła podtrzymująca drzwi do ładowni nr 2 zniknęła. Otwórz przycisk otwierający drzwi. Otwórz właz na pokładzie. Niestety nie możesz wyjść bo drabiny również nie ma. Idź więc na pokład „normalną” drogą. Kliknij strzałką w prawy dolny róg.

W drodze do Saturna zauważ, że hełmu od kostiumu nurka również nie ma. Po rozmowie z wynalazcą weź elektro magnesy.

Użyj magnesów aby wspiąć się na pokład w ładowni i zejść do drugiej. Brian automatycznie zabierze stamtąd łom, a potem...

6. Ukryte światła AVERNUSA (The Hidden Beacon of AVERNUS)

Weź sztylet (otwieracz do listów) i przycisk do papieru. Obejrzyj szekle (takie cuś przy kajdanach). Porozmawiaj z Lady Camille. Spójrz na gwóźdź w filarze obok niej. Spróbuj użyć na nim sztyletu, a potem rzuć sztylet do Camille. Użyj gwoździa na szeklach.

Na tarasie podsłuchaj Mangy Poocha i Lap Doga. Pomyszkuj w stercie łupek słonecznika po lewym oknem – znajdziesz nasiona słonecznika. Popatrz na parapet w prawym oknie i użyj na nim sztyletu.

Wróć do środka i pogadaj z papugą. Daj jej nasiona. Popatrz na globus. Obróć nim, aż usłyszysz charakterystyczne „klik”. Zabierz pusty dzbanek ze stołu z mapami. Obejrzyj zawartość kredensu i wazę obok niego. Nad nim natomiast stoi słoik – weź z niego smoczy język i obejrzyj go w ekwipunku.

Spróbuj wyjść z pokoju.

Użyj języka na drzwiach, a przycisk do papieru na języku. Podnieś przycisk i obejrzyj beczkę (ochyyda.., czysta woda..)

Spróbuj wejść do pokoju obok beczki. Użyj deseczki na mieczu. Weź Demon Doga i wejdź do skarbca. Zabierz z niego złotego idola Dosicua (nie musisz go szukać w tym złocie – wystarczy że klikniesz na skarb).

Wyjdź na korytarz i wejdź w przejście w prawym górnym rogu ekranu. Porozmawiaj z Husky Houndem (przypomina Oskara z „jedynki”, prawda?). Możesz wybrać swoje własne pirackie imię.

Pogrzeb w skrzyni po lewej stronie. Wróć na korytarz i użyj Demona na beczce z wodą. Ponownie poszperaj w skrzyni – znajdziesz mydło, które wrzuć do beczki. Umyj Demona (to okrutne, nie mogę na to patrzeć...).

Lśniąco czystego lemura pokaż Husky'emu. Zdałeś pierwszy test.

Żeby zaliczyć drugi, pokaż piratowi złotego idola zabranego ze skarbca.

Trzeci test to po prostu quiz. Oto odpowiedzi:
1. Long John Silver
2. Doctor
3. Wszyscy wiedzą, że przez odkrycie surfingu na żółwiach (By inventing turtle surfing as everyone knows).

Drugi quiz:
1. Henry Wobblins i Diego el Cojuelo
2. Henry
3. Joao de Passoromo i Jean L'Eclope
4. Diego el Cojuelo

Wróć do apartamentu Malanuñeza. Weź certyfikat z kredensu i daj do Husky'emu. Użyj na nim pustego dzbanka a on napełni ci go grogiem.

Weź skarb ze skarbca – w końcu jesteś już prawdziwym piratem :D Nie zapomnij też o lejku.

Idź na balkon w apartamencie Malanuñeza. Użyj dzbanka z grogiem na dzbanku Lap Doga. Użyj deseczki na prawym oknie. Wróć do apartamentu i ponownie wyjdź na balkon. Poszperaj w łuskach słonecznika – znajdziesz kolejne pestki słonecznika.

Daj nasiona papudze.

Podejdź do globusa. Zaczynasz w Hiszpanii. Kliknij w lewo lub w prawo i wróć do Hiszpanii („klik”)
Obróć w prawo aż do Japonii („klik”)
W lewo do Nowofunlandii („klik”)
W prawo do Grecji („klik”)

Teraz się będzie działo :D

KONIEC. Do zobaczenia w Runaway 3 :)

Autorka: Koda

   

Komentarze


815 #1 InSid3r
dnia 20.04.2008 22:54
Mam problem niewiem czy wynika on z błędu poradnika (raczej nie)Grin
Ale na samym początku gdy otwieramy ten właz w poradniku jest napisane że z włazu Brian wyciągnie wode narzędzie a za 2 podejściem spray Anty-poślizgowy okey wyciągnoł wode i narzędzie ale jak próbuje jeszcze raz kliknąć na szukaj we włazie żeby znaleźdź spray Anty-poślizg to mówi on że nie ma tam już nic co mogłoby się przydać a przecierz spray ma posluzyc na slizgie gałęzie :) niewiem czy to błąd gry czy jakie licho ale prosze o pomoc bede próbowal dalej moze sie ude po resie gry pozdro All:super
815 #2 InSid3r
dnia 20.04.2008 22:55
sprost:wyciągnie butle z wodą Pfft :)
815 #3 InSid3r
dnia 20.04.2008 23:19
ok poradzilem sobie poprostu od za drugim razem tego nie wyciagnie trzeba isc na skale i zobaczyc ze jest ona slizga i dopiero teraaz sie uda sprostowanie sie przyda bo to sprawilo problemLol2
957 #4 KriMaster
dnia 10.05.2008 17:39
Ej ja nie wiem co zrobić z bykiem bo ja tam wszystko oglądałem no i rozmawiam z tą Kelnerką i nic tylko coś tam że "Nigdy nie dosiadałem mechanicznego byka" a ja potem wszystkie opcje i nic Jushua też nic nie da sie o bykuSad Pomużcie proszęSadSadSadSad
973 #5 mudkip
dnia 21.05.2008 19:25
tez mam pewien problem jak zabrac z ksiazki fote pignona???? help pomozcie!! :cry:
973 #6 mudkip
dnia 21.05.2008 19:26
ja to wczesniej zrobilem ino mialem remon kompa :shock2: i sejw sie skasowal :cry:
1000 #7 JAAR
dnia 17.06.2008 21:04
Fajna giera. Przeszedłem całą dzięki tej solucji. Najlepsze jest po napisach końcowych. O'Connor ma naprawdę przechlapane(jak prosie w ulewny deszcz):)
979 #8 nika_013
dnia 29.06.2008 13:05
"Teraz sie bedzie dzialo" to za malo!!! :| przeszlam cala, bomba. ale sie wystraszylam... :-o
1035 #9 picasso
dnia 18.07.2008 11:24
świetny poradnik.czekam na runaway3
49 #10 Sagitarius
dnia 06.08.2008 13:39
Ja mam taki problem, że nie mogę za kija dać zdjęcia kelnerce :/
3191 #11 stan79
dnia 14.07.2017 16:51
przy mnichu nie mam dialogu o naprawie byka co mam zrobić
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]