Kaptain Brawe (and a Spacekrew) - zapowiedź

Dodane przez Adventure-Zone dnia 12.05.2006 15:09

Nawet ktoś zupełnie nie znający się na mechanice powinien wiedzieć, jak wielki wpływ na dzisiejszą technologię i Rewolucję Przemysłową miał James Watt i jego znakomite osiągnięcia w projektowaniu wczesnych silników parowych. Nadchodząca seria gier przygodowych pod wspólnym tytułem „Kaptain Brawe” ma za zadanie przedstawić nam alternatywną historię. Co by było, gdyby silnik parowy nie został nigdy wynaleziony? Co by było, gdyby zamiast niego, James Watt wynalazł „Polaryzacyjny Silnik Jonowy”, który poprowadziłby do zdumiewającego postępu technologicznego i pozwolił ludzkości na wyprawy kosmiczne już w XVIII wieku?

Seria „Kaptain Brawe” oferuje nam eksplorację kosmosu w alternatywnym wszechświecie. Nasz nie znający lęku tytułowy bohater Kaptain Brawe jest członkiem Kosmicznej Policji Nowej Unii. Podobnie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, formacja ta skupia członków wszystkich nacji i stoi na straży pokoju i harmonii w całej galaktyce. Kapitan Brawe jednak nie doznaje tych samych zaszczytów,co członkowie organizacji z bogatszych państw. Zamiast wzbudzającego podziw statku wyposażonego w najnowsze osiągnięcia techniki, Brawe musi zadowolić się „przechodzonym” sprzętem i drewnianym robotem. Na szczęście braki w wyposażeniu, Brawe nadrabia wyjątkową bystrością umysłu i sprytem.

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Brawe jest w trakcie rutynowego patrolu pomiędzy Terra Nueva i Jama Spacca. Brawe i jego nawigator Ensign Kralek odbierają dziwny sygnał. Przeczuwając zagrożenie, Kralek prosi Brawe’a o wezwanie wsparcia przed wyruszeniem w ciemno na pomoc. Ten wie jednak, że dla statku wysyłającego sygnał każda chwila może być decydująca. Odrzucając rozwagę i ignorując prośby Kraleka, Brawe natychmiast kieruje się ku statkowi. Niestety szlachetne intencje Brawe’a prowadzą do okropnej pomyłki. Kapitan Brawe szybko przekonuje się, że trzeba jednak było posłuchać ostrzeżenia Kraleka. Zanim nawet zdąży zrozumieć co się stało, okazuje się, że jest wyjętym spod prawa przestępcą ściganym przez policję. Aby wydostać się z tarapatów, w które sam nieświadomie się wpakował, Brawe będzie musiał wybrać się w długą kosmiczną podróż.

Podzielona na kilka epizodów gra będzie charakteryzować się bajkową grafiką i mechanizmem „point&click. Opierając się na obecnie dostępnych screenshotach, można spodziewać się, że w grze ujrzymy szczegółowe, pięknie rysowane tła przypominające te, znane z serii Monkey Island i dwóch pierwszych części Broken Sword. Połączenie XVIII wiecznych wystrojów i kosmicznej technologii nadaje wszystkiemu ciekawego wyglądu. Gra zawierać ma wiele zagadek polegających na odpowiednim użyciu przedmiotów. Drewniany towarzysz Kapitana Brawe’a będzie wiernie służył jako „przechowalnia” wszystkich znalezionych przedmiotów. Gra ma być naprawdę solidnym wyzwaniem dla szarych komórek, a producent informuje nawet, że aby rozwiązać niektóre zagadki, będzie potrzebna nam kartka papieru i ołówek!

Wersja demo gry zaplanowana jest na kwiecień 2006. Pierwszy epizod ma pojawić się kilka tygodni po niej. Pierwszy rozdział przygód Kapitana Brawe’a ma być dostępny za darmo. Za kolejne trzeba już będzie zapłacić.

Seria Kapitan Brawe zapowiada się bardzo obiecująco. Ma oryginalne przesłanie i tradycyjny mechanizm rozgrywki, co powinno spodobać się fanom przygodówek. Biorąc pod uwagę, że za całym projektem stoi pojedynczy producent, Kapitan Brawe może okazać się znakomitym osiągnięciem. Według obecnie dostępnych informacji, pierwszy epizod jest zdecydowanie wart tego, by na niego poczekać.

Autor: Ugur Sener
Przetłumaczył: Ari

Tekst pochodzi z zinu:

AZ68-69
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?