Reah: Zmierz się z nieznanym

Dodane przez Przemo dnia 04.09.2009 00:54
Reah: Face The Unknown (PC)
Producent: LK Avalon
Wydawca: Detalion
Wydawca w Polsce: LK Avalon
Data premiery: Kwiecień 2000
Data premiery w Polsce: Kwiecień 2000
Wersja PL: Pełna
Gatunek: Surrealistyczna, Science-Fiction
Nośnik: 6 CD
Cena w dniu premiery: 99 zł
Oficjalna strona: www.detalion.com

Wymagania sprzętowe

Pentium 233 Mhz, 32 MB RAM


Opis gry

Reah to graficzna gra przygodowa oparta o pre-renderowaną grafikę 3D. Została ona stworzona przez doświadczony zespół ludzi z grupy Detalion odpowiedzialnych wcześniej za A.D. 2044, a póĄniej za grę SCHIZM. Jest to pierwszy polski produkt oferowany w specjalnej udoskonalonej wersji także na płycie DVD-ROM.

Reah oferuje graczom dobraną mieszankę znakomitych zagadek rozmaitego typu - logicznych, bazujących na maszynach, czy przedmiotach - ze stopniem trudności odpowiadającym zarówno graczom niedoświadczonym, jak i zaprawionym w bojach miłośnikom tego gatunku. Gracze znajdą w grze nie tylko zagadki, ale także będą elementem intrygującej fabuły, a na swojej drodze spotkają rozmaite postacie kreowane przez żywych aktorów cyfrowo wkomponowanych w komputerowe scenografie.

Zastosowana technologia reprezentacji komputerowego świata (użyta z powodzeniem także w kolejnej produkcji zespołu) znacznie wzbogaca wrażenie przebywania we wnętrzu trójwymiarowego świata. Gracz płynnie przemieszcza się poprzez setki lokacji, w każdej z nich ma możliwość pełnych obrotów o 360 stopni wokół własnej osi, czasem z możliwością spojrzenia w górę lub w dół, czy też przybliżenia się do interesującego obiektu.

Zespół pięciorga utalentowanych artystów stworzył bardzo urozmaicony świat. Zobaczymy opuszczone miasta z setkami domostw i ogromnymi świątyniami, zwiedzimy dżunglę i pustynię, oraz futurystyczne ośrodek industrialny. Mimo że akcja gry toczy się w alternatywnym świecie, co pozwoliło grafikom popisać się wyobraĄnią, każdy z odwzorowywanych obiektów został stworzony ze szczególną uwagą na każdy detal. Na potrzeby gry stworzono około 9000 różnych obiektów składających się z ponad 10 milionów wielokątów oświetlanych przez ponad 500 Ąródeł światła.

Odkrywany świat nie jest martwy i statyczny - ożywia go wiele animacji (płynąca woda, latające ptaki, powiewające na wietrze flagi, itp.) Skromna, ale zauważalna obsada żywych aktorów zapobiega poczuciu osamotnienia i pozwala przedstawiać fabułę gry w atrakcyjny sposób. Wrażenia wizualne potęgują znakomite, krystalicznie czyste, 16-bitowe efekty dĄwiękowe. Karty dĄwiękowe posiadające sprzętowe wspomaganie dĄwięków 3D pozwalają na pełne pozycjonowanie wszystkich efektów dĄwiękowych względem przemieszczającej się postaci bohatera. Gra posiada bardzo rozbudowaną muzyczną ścieżkę dĄwiękową skomponowaną przez wiodących artystów polskiej sceny techno. W wersji DVD rozbudowana muzyka prezentowana jest w pełnej jakość CD dzięki zastosowaniu kompresji MP3.

Sterowanie grą jest bardzo proste - całość obsługiwana jest myszką. Interfejs jest przejrzysty, przedmioty same używają się tam, gdzie są wymagane - nie trzeba próbować wszystkiego na wszystkim. Samoukrywające się menu zapewnia łatwy dostęp do niezbędnych opcji. Gra składa się z ponad 87,000 klatek pre-renderowanej grafiki plus 40,000 klatek sekwencji wideo z aktorami. Do tego ponad 400 efektów dĄwiękowych plus drugie tyle mówionych dialogów.

Źródło: LK AvalonMateriały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?