Piąta odsłona Monkey Island oficjalnie zapowiedziana!
Dodane przez Przemo dnia 02.06.2009 01:49
W czasie, gdy wszystkie oczy są zwrócone ku największej imprezie dla graczy - E3 w Los Angeles, w internecie pojawiła się wiadomość, która zelektryzowała wszystkich fanów gier przygodowych. Zakończona w 2000 roku popularna i doceniana seria Monkey Island doczeka się kontynuacji, która nastąpi już w lipcu. Przez te kilka lat w sieci krążyło mnóstwo plotek oraz fałszywych grafik tworzonych przez fanów, o rzekomej piątej części przygód Guybrusha Threepwooda. W ostatnim czasie pojawiły się nawet informacje o konwersji The Secret of Monkey Island na konsolę Xbox 360 (więcej informacji niebawem), ale nadal pozostawał pewien niedosyt. Z dniem dzisiejszym Telltale Games, odpowiedzialne za serie Sam & Max oraz Wallace & Gromit, ogłosiło prace nad nowym Monkey Island.
Treść rozszerzona
W czasie, gdy wszystkie oczy są zwrócone ku największej imprezie dla graczy - E3 w Los Angeles, w internecie pojawiła się wiadomość, która zelektryzowała wszystkich fanów gier przygodowych. Zakończona w 2000 roku popularna i doceniana seria Monkey Island doczeka się kontynuacji, która nastąpi już w lipcu. Przez te kilka lat w sieci krążyło mnóstwo plotek oraz fałszywych grafik tworzonych przez fanów, o rzekomej piątej części przygód Guybrusha Threepwooda. W ostatnim czasie pojawiły się nawet informacje o konwersji The Secret of Monkey Island na konsolę Xbox 360 (więcej informacji niebawem), ale nadal pozostawał pewien niedosyt. Z dniem dzisiejszym Telltale Games, odpowiedzialne za serie Sam & Max oraz Wallace & Gromit, ogłosiło prace nad nowym Monkey Island.Tales of Monkey Island (bo taki tytuł będzie nosiła przygodówka) zostanie podzielona na pięć epizodów, z których pierwszy będzie można nabyć drogą internetową już od 7 lipca. Gra ukaże się zarówno na PC, jak i konsolę Wii. Poszczególne epizody będą nosiły następujące tytuły:

- Launch of the Screaming Narwhal
- The Siege of Spinner Cay
- Lair of the Leviathan
- The Trial and Execution of Guybrush Threepwood
- Rise of the Pirate God

Na oficjalnej stronie producenta możemy wyczytać nieco więcej informacji, obejrzeć kilka obrazków pochodzących z gry, artworków oraz krótki trailer. Nasuwa się pytanie, czy nowa Małpia Wyspa będzie w stanie dorównać starszemu rodzeństwu i skupić przy sobie znaczącą część publiczności, w tym starych fanów? Miejmy nadzieję, że tak. W końcu pracują nad nią m.in. byli pracownicy LucasArts. Odpowiedź przyjdzie poznać nam już niebawem. Możemy spodziewać się również powrotu samych czołowych postaci, w tym kapitana LeChucka, Voodoo Lady czy, oczywiście, Guybrusha. Co o całej sprawie myśli Ron Gilbert, przeczytacie na jego blogu...Telltale Games uruchomiło także przedsprzedaż gry. W ich sklepie internetowym wszystkie epizody można nabyć za kwotę 34,95 dolarów. W późniejszym terminie przewidziana jest także wersja pudełkowa, zawierająca dodatkową zawartość dla kolekcjonerów. Nie pozostaje nic innego jak czekać na dalsze informacje o postępujących pracach oraz wersję demonstracyjną, która ma się ukazać w dniu premiery pierwszego epizodu.