The Whispered World
Dodane przez Przemo dnia 26.07.2008 23:51
Niemieckie studio Daedalic Entertainment (wydawca Edna & Harvey: The Breakout) od dosyć dawna pracuję nad kolejną produkcją pt. The Whispered World. Będzie to klasyczna przygodówka pont & click, z rysunkową grafiką. Wszystko zrealizowane w konwencji 2D, jak za starych dobrych czasów :). Oczywiście nie zabraknie dużej ilości animacji obiektów i postaci. Scenariusz został napisany przez Marco Hullena, znanego amerykańskiego projektanta.

Gracz zostanie przeniesiony w "epicki świat fantasy". Wcielimy się w postać Sadwicka, klauna podróżującego z własnym cyrkiem po baśniowej krainie. Na pierwszy rzut oka, fabuła wydaje się być prosta. Pewnej nocy, w czasie snu, głównemu bohaterowi objawia się tajemnicza niebieska kreatura opowiadająca o zagładzie świata w którym żyjemy. Jedynie bezradny Sadwick może zapobiec zbliżającej się katastrofie. W swojej wyprawie nie będziemy osamotnieni, towarzyszący nam Spot (mały robak) wspomoże nas w trudnych sytuacjach.

Twórcy zapowiadają pięknie i szczegółowo dopracowaną scenerię, wciągającą fabułę, doskonałe zagadki oraz wiele innych atrakcji. Premiera The Whispered World odbędzie się pod koniec roku. Więcej informacji oraz trochę grafik można znaleźć na oficjalnej stronie gry. Zachęcam również do obejrzenia trailerów #1, #2.