Rhiannon: Curse of the Four Branches - zapowiedź
Dodane przez Zebius dnia 26.06.2008 13:10
Rhiannon: Curse of the Four Branches (poprzednio znana pod nazwą Rhiannon: Beyond the Mabinogion) zyskała właśnie wydawcę w USA, a została nim firma Got Game Entertainment. To przygodówka point & click z elementami horroru, utrzymana w celtyckich klimatach, tworzona przez niezależnego walijskiego developera Arberth Studios. Datę premiery wyznaczono na...
Treść rozszerzona
Rhiannon: Curse of the Four Branches (poprzednio znana pod nazwą Rhiannon: Beyond the Mabinogion) zyskała właśnie wydawcę w USA, a została nim firma Got Game Entertainment. To przygodówka point & click z elementami horroru, utrzymana w celtyckich klimatach, tworzona przez niezależnego walijskiego developera Arberth Studios. Datę premiery wyznaczono na październik 2008.

Gra opiera się na zbiorze celtyckich podań i legend o nazwie Mabinogion, a konkretnie na opowieściach o Four Branches, czyli Czterech Gałęziach.

Farma o nazwie Ty Pryderi, położona na walijskim odludziu, jest od niedawna domem 15-letniej Rhiannon Sullivan i jej rodziny. Dziewczynkę dręczą jednak tajemnicze hałasy i doświadcza ona wizji, których nie da się logicznie wytłumaczyć, toteż rodzice zabierają ją z tego miejsca i gracz, pozostawiony w nawiedzonym domostwie, będzie musiał wyjaśnić jedną z tajemnic odwiecznej walki człowieka z siłami nadprzyrodzonymi.
Jak się okazuje, nazwa farmy nie jest przypadkowa, a średniowieczna historia opowiedziana w Mabinogion, mówiąca o konflikcie księcia Pryderi ze złym czarnoksiężnikiem Llwydem, jest prawdziwa. Mimo że obaj adwersarze już nie żyją, walka między nimi toczy się nadal w świecie duchów i wywiera spory wpływ na nasz realny świat. Llwyd został bowiem zmuszony do złożenia przysięgi, która zobowiązała go do tego, że nie będzie się mścił za życia księcia, ale nic nie wspomniała o tym, co będzie po jego śmierci.

Akcja w Rhiannon: Curse of the Four Branches ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby i jak twierdzi jeden jeden z jej twórców: to gra dla każdego, kto lubi historie o duchach, mistyczną atmosferę i łamigłówki.

Screeny z gry możecie obejrzeć tu i tu, natomiast trailer tutaj.