Tale of Hero - nowa przygodówka w baśniowych klimatach
Dodane przez Zebius dnia 11.03.2008 02:47
Słyszeliście o Tale of Hero - nowej przygodówce czeskiego studia Future Games, autorów The Black Mirror i NI.BI.RU? Nie? To najwyższy czas nadrobić zaległości, gdyż właśnie ukazało się jej angielskojęzyczne demo. Ściągniecie je tradycyjnie z serwisu...
Treść rozszerzona
Słyszeliście o Tale of Hero - nowej przygodówce czeskiego studia Future Games, autorów The Black Mirror i NI.BI.RU? Nie? To najwyższy czas nadrobić zaległości, gdyż właśnie ukazało się jej angielskojęzyczne demo. Ściągniecie je tradycyjnie z serwisu GamersHell.

Tale of Hero, jak piszą twórcy, jest już ukończona i gotowa do dystrybucji. To przygodówka fantasy z interfejsem point'n'click, która charakteryzuje się baśniową oprawą, rozbudowanymi dialogami, oryginalnymi postaciami, skomplikowanymi zagadkami i subtelnym, ironicznym humorem. Autorzy z góry uspokajają konserwatywnych fanów tego gatunku i zapewniają, że w ich grze nie da się zginąć, ani nie ma też żadnych sekwencji zręcznościowych.
Więcej informacji o grze, w tym galerię screenów, znajdziecie TUTAJ.

Akcja Tale of Hero toczy się w baśniowej, pełnej niebezpieczeństw i zapomnianych tajemnic krainie Aldiara, którą, oprócz ludzi, zamieszkuje wiele gatunków rozumnych stworzeń, jak Tytani, czy istoty magiczne.

W grze wcielimy się w rolę Olafa, syna słynnego rycerza i bohatera - Halvarda. Ojciec Olafa był niegdyś lordem i bliskim współpracownikiem króla, lecz został pozbawiony majątku i wygnany wraz z rodziną po tym, jak odmówił dowodzenia armią w wywołanej przez królewską pychę wojnie. Nasz młodzieniec podąża śladami nieżyjącego ojca, by również zostać bohaterem, lecz na swój sposób, czyli unikając przemocy i rozlewu krwi. Olaf przemierzy ciemne jaskinie, złowieszcze bagna, ruiny starożytnego miasta, głębię oceanu i skute lodem połacie dalekiej północy. Czy jego wyprawa się powiedzie, czy będzie on w stanie mężnie stawić czoła pałającemu żądzą zemsty Tytanowi Krugellowi, którego brat Arioch zginął wiele lat temu od miecza Halvarda? O tym przekonamy się być może już niedługo. Dlaczego "być może"? Bo niestety Tale of Hero na razie nie ma polskiego wydawcy, mamy jednak nadzieję, że to się wkrótce zmieni.