Poznamy na nowo historię rodu Gordonów w reboocie Black Mirror
Dodane przez Przemo dnia 17.08.2017 09:03
Potwierdziły się doniesienia, które krążyły po sieci od dosyć dawana - THQ Nordic przygotowuje dla nas nową odsłonę Black Mirror. Firma postanowiła zinterpretować historię na własny sposób i zacząć wszystko od początku, a więc mamy do czynienia z rebootem serii. Bardzo dobrą informacją jest, że za proces produkcji odpowiada studio KINGArt, autorzy kultowego już cyklu The Book of Unwritten Tales oraz The Raven: Dziedzictwo Mistrza Złodziei.

Fabuła gry umiejscowiona została w Szkocji w 1929 roku. Wcielimy się w postać Davida Gordona, który na wieść o samobójczej śmierci ojca wraca do posiadłości Black Mirror. Bohater zanurza się w sekrety swego ojca oraz historię rodu Gordonów. Odkrycie, którego dokona całkowicie wywróci jego życie pchając go w kierunku szaleństwa i śmieci.

Twórcy pragną jak najlepiej odwzorować niepowtarzalną atmosferę znaną z pierwowzoru. Produkcja typu point and click z trylogii stanowi podstawę dla twórców, którzy koncertują się na stworzeniu wciągającego śledztwa, bliskiej interakcji z koszmarnymi wizjami. Autorzy czerpią inspiracje z twórczości Edgara Alana Poe i H.P. Lovecrafta.

Premiera gry została zaplanowana na 28 listopada 2017. Więcej informacji, w tym materiały z rozgrywki powinniśmy zobaczyć w trakcie targów Gamecom w przyszłym tygodniu. Po tytuł będą mogli sięgnąć posiadacze PC, PS4 oraz Xbox One. Oficjalna strona: blackmirror-game.com