Pierwszy epizod The Descendant w sprzedaży
Dodane przez Przemo dnia 28.03.2016 19:40
Przed świętami swoją premierę miał pierwszy z planowanych pięciu odcinków produkcji The Descendant tworzonej przez szwedzki zespół Gaming Corps. Produkcja przenosi nas daleko w przyszłość, kiedy to zmiany klimatyczne na planecie oraz konflikty nuklearne doprowadziły do masowego wymierania ludzkości. Zaledwie kilku tysiącom ludzi udało się przetrwać apokalipsę dzięki specjalnym schronom (tzw. Arkom) umiejscowionym głęboko pod powierzchnią ziemi.

Akcja gry osadzona została w dwóch różnych płaszczyznach czasowych. W przeszłości wcielimy się w rolę kobiecą - jako Mia naszym zadaniem będzie utrzymanie przy życiu ludzi zahibernowanych w kriogenicznych kapsułach znajdującej się w Arce nr. 1. Drugi wątek rozegra się kilkaset lat później, kiedy to ludzie ze schronów ulegną już przebudzeniu. Wcielając się w mężczyznę o imieniu Donnie postaramy się znaleźć przyczynę awarii w wyżej wspomnianej Arce i uwolnić ludzi znajdujących się w jej wnętrzu.

The Descendant można kupować na Steamie. Do wyboru mamy dwa warianty – pierwszy epizod w cenie 2,99€ lub cały sezon za 14,99€. Póki co daty premier kolejnych odcinków nie są znane.