Agatha Christie: The ABC Murders od Microids trafiło do sprzedaży
Dodane przez Przemo dnia 06.02.2016 17:41
W dniu wczorajszym miała miejsce światowa premiera The ABC Murders – gry przygodowej będącej adaptacją kolejnego kryminału Agathy Christie. Tym razem za produkcją stanęło francuskie studio Microids, dobrze znane nam z serii Syberia, Dracula czy wydanego w ubiegłym roku Subject 13.

Gra rozpoczyna się w momencie, gdy sławny detektyw Herkules Poirot otrzymuje wiadomość od mordercy ze wskazówkami dotyczącymi miejsca oraz okoliczności zbrodni, którą zamierza popełnić. Morderstwa stosowane są w kolejności alfabetycznej po imieniu, nazwisku oraz nazwie miasta. Przy każdej ofierze Poirot znajduje rozkład jazdy pociągów sugerując miasto, w którym zostanie popełniona kolejna zbrodnia. Naszym zadaniem będzie tak poukładać wskazówki, aby złapać przestępcę przed zabiciem kolejnych osób.

Póki co, gra dostępna jest na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. W ciągu najbliższych miesięcy trafi także na urządzenia przenośne z systemami iOS/Android. 12 lutego gra pojawi się w polskiej wersji językowej za sprawą cdp.pl. Tak się akurat składa, że polski dystrybutor ma także najniższą cenę 64,99 zł (oferta promocyjna) za wersję pudełkową oraz droższe wydanie cyfrowe w kwocie 99,99 zł. Ceny dotyczą wersji na PC.