"Na końcu wchodzą ninja" - nowa książka Saszy Hady, scenarzystki Wiedźmina 3
Dodane przez Przemo dnia 26.11.2015 08:52
Na polskich półkach sklepowych pojawia się coraz więcej literatury o tematyce okołogrowej. Wczoraj do sprzedaży trafiła książka Saszy Hady (Aleksandry Motyki) o nieco humorystycznym tytule „Na końcu wchodzą ninja”. Jest to pełna pasji i ironicznego zabarwienia powieść przybliżająca czytelnikom świat polskich twórców gier.
Warszawa, koniec listopada 2013 roku. Powoli zbliżają się Święta, ale w studiu Nasty Oranges nie czuć bożonarodzeniowej atmosfery – cały zespół gorączkowo pracuje nad czwartą częścią popularnej gry fabularnej o kanadyjskim traperze. Powodzenie projektu wisi na włosku, odkąd w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął dyrektor kreatywny, Jasiek Ritmeijer, a wraz z nim najnowsza wersja scenariusza gry. Tymczasem wydaje się, że jedyną osobą starającą się go odnaleźć, jest Marcin Stawecki, nowy producent, który dotąd nie miał nic wspólnego z branżą gier i nawet nie domyśla się, co go czeka.
Książka dostępna jest do nabycia w dwóch wersjach - papierowej (nakład zaledwie 400 szt.) na stronie rozchmurzeni.pl w cenie 36 zł oraz w wersji elektronicznej w cenie od 21,61 zł (formaty PDF, EPUB lub MOBI). Lista sklepów: muve.pl, publio.pl, virtualo.pl, woblink.com, ebookpoint.pl, legimi.com, inbook.pl. Dostępny jest fragment książki.

Sasza Hady w swoim pisarskim dorobku ma już kryminały opowiadające o przygodach detektywa Alfreda Bendelinie (Morderstwo na mokradłach, 2012 oraz Trup z Nottingham, 2013). Autorka brała także udział w pracach nad grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pełniła rolę współscenarzystki, a jej zadaniem było wsparcie przy tworzeniu linii fabularnej w najnowszej produkcji CD Projekt RED. Jest autorką tekstu do piosenki „Wilcza zamieć” oraz fabuły nadchodzącego drugiego dodatku „Krew i Wino”.