Polski Steampunker naminowany do nagrody Indie Prize w kategorii Best Game Art
Dodane przez Przemo dnia 27.10.2015 22:10
Polskie produkcje niezależne coraz częściej goszczą na zagranicznych imprezach. Sporą listą nagród i wyróżnień posiada między innymi mobilna gra przygodowa Steampunker stworzona przez warszawskie studio Telehorse. Lista ta może powiększyć się o kolejną nagrodę, gdyż produkcja otrzymała nominację do gali Indie Prize w kategorii Best Game Art.

Steampunker to połączenie klasycznej przygodówki point and click oraz elementów gry hidden object, stworzonej na bazie silnika Unity. Sam tytuł zdradza, że produkcja posiada steampunkowy charakter. Gracz wcieli się w postać Vincenta - mężczyznę, który zmuszony będzie odeprzeć atak robotów atakujących Ziemię. Akcja szybko przeniesie nas na pokład łodzi podwodnej, lecącej na Księżyc rakiety czy wnętrze statku kosmicznego. Do rozwiązywania skomplikowanych łamigłówek przydadzą nam się różne zebrane podczas podróży przedmioty.

Odpowiadający za produkcję Mariusz Szypur pierwotnie wydał Steampunkera na urządzenia z systemami iOS (wrzesień 2014). Niespełna pięć miesięcy później gra trafiła na Androidy. Premiera odbiła się szerokim echem zgarniając tytuły Best Game Art podczas imprezy Casual Connect w Belgradzie, a także najlepszej gry na urządzenia mobilne w 2014 roku podczas AppAward 2014 oraz plebiscycie slideDB.com. Po więcej informacji odsyłamy zainteresowanych na: www.steampunkergame.com