Sanitarium trafi na urządzenia przenośne
Dodane przez Przemo dnia 26.09.2015 10:32
DotEmu to firma specjalizująca się w dystrybucji oraz tworzenia portów klasycznych gier komputerowych na nowoczesny sprzęt. Wcześniej firma wydała na urządzeniach przenośnych między innymi The Last Express oraz Another World. Teraz zapowiedziała odświeżenie kolejnego klasyka – uznanego i lubianego horroru Sanitarium.

Produkcja dostępna będzie na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS od 29 października. Poza dobrze przeprowadzoną konwersją, tytuł zostanie wzbogacony o kilka dodatkowych funkcji. Najważniejszymi będą: możliwość wyboru dogodnego systemu sterowania główną postacią, automatyczne zapisywanie stanu rozgrywki, zmieniony sposób zbierania przedmiotów, 20 osiągnięć do odblokowania oraz możliwość włączenia podpowiedzi.

Szkoda jedynie, że producenci nie zdecydowali się dodać polskiego tłumaczenie, które w wersji PC zostało stworzone przez grupę fanów i stoi na przyzwoitym poziomie. Grać można będzie w wersji angielskie, francuskiej oraz niemieckiej. Cena jeszcze nie jest znana.