Poznaliśmy datę premiery horroru SOMA. Film z rozgrywki
Dodane przez dnia 31.05.2015 08:31
Mistrzowie horrorów powrócą na nasze ekrany z projektem SOMA już 22 września. Termin premiery zapowiedziało studio Frictional Games, które w 2010 roku uraczyło graczy świetną przygodówką grozy Amnesia: Mroczny Obłęd (wcześniej seria Penumbra). Tym razem autorzy zaproponują nam podróż w przyszłość, w której zbadamy korytarze futurystycznej jednostki badawczej pełną nowoczesnych technologii.

Opublikowano nieco ponad 12-minutowy materiał filmowy prezentujący gameplay. Widać, że technicznie produkcja będzie przypominać poprzednie tytuły. Znacznej poprawie uległa natomiast część wizualna i po raz pierwszy – główny bohater (z perspektywy którego będziemy obserwować całe otoczenie) otrzymał własny głos. Usłyszymy go w trakcie prowadzenia konwersacji z robotami, a być może także z ludźmi (o ile takich napotkamy)
.
Nagrywanie poniższego materiału filmowego rozpoczęto mniej-więcej po 1 godzinie gry. Wiemy także, że główny bohater nie doświadczy utraty pamięci. Wie kim jest, zna swoją przeszłość. Nie jest jedynie pewien ostatnich wydarzeń, które rozegrały się w jednostce i doprowadziły ją do takiego zniszczenia. Na filmie nie zaprezentowano nam wszystkiego – istnieje wiele więcej rzeczy do odkrycia, a gracz będzie mógł działać w różnoraki sposób, co przyczyni się do kreowania zupełnie innych scenariuszy.

Soma trafi na PC oraz PS4. Niewykluczane są inne platformy.