Elsinore - nowy projekt bazujący na szekspirowskim świecie Hamleta
Dodane przez Przemo dnia 03.05.2015 08:44
Elsinore to narracyjna gra przygodowa 2D osadzona w świecie szekspirowskiego Hamleta. Gracz pokieruje losami Ofelii - młodej duńskiej arystokratki, która doznała przerażającej wizji. W ciągu najbliższych trzech dni wszyscy mieszkańcy zamku Elsinore będą martwi. Na domiar złego główna bohaterka wpadła w pętle czasu i jest zmuszona przeżywać te same makabryczne trzy dni bez końca. Ofelia musi dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec tragedii i zmienić przyszłość.

Twórcy zamierzają położyć duży nacisk na interakcję z innymi mieszkańcami zamku. Co ciekawe przeprowadzane konwersacje nie będą głównym czynnikiem decydującym o tym, w jaki sposób będziemy postrzegać daną personę, a gromadzone na jej temat informacje, plotki, pogłoski, fragmenty dzienników itp. Wszystkie podjęte przez nas decyzje będą miały swój pozytywny lub negatywny skutek w przyszłości.

W chwili publikowania tej informacji Elsinore zdołało uzbierać już potrzebne 12 tys. dolarów na realizację, ale osiąganie coraz większych progów finansowych pozwoli na rozbudowę projektu o nowe lokacje, postaci czy konwersje gry na urządzenia przenośne. Przygodówka powstaje z myślą o systemach Windows, Mac oraz Linux, a jej premierę zaplanowano na 2016 rok.