Historia polskich gier komputerowych opisana na 400 stronach. Premiera książki jeszcze w kwietniu
Dodane przez Przemo dnia 07.04.2015 21:14
Marcin Kosman znany między innymi z miesięcznika PSX Extreme przez ostatnie cztery lata pracował nad swoją pierwszą książką, której premierę zaplanowano na koniec kwietnia. Publikacja będzie nosić nazwę "Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych" i jak sam tytuł wskazuje - autor podjął trudne zadanie opisania nam jak wyglądał rynek polskich gier w przeciągu ostatnich 30 lat.

Książka powinna zaciekawić miłośników przygodówek, gdyż jak wiemy, gatunek ten miał spory wpływ w budowaniu historii gier w naszym kraju. Głównie dzięki nim starsi gracze kojarzą teraz Topware Poland czy Adriana Chmielarza i jego studio Metropolis Software. Na ponad 400 stronach powinniśmy znaleźć trochę ciekawostek na temat tych bardziej znanych tytułów oraz tych, które ostatecznie światła dziennego nie ujrzały.

Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych” trafi wpierw do sprzedaży w formie papierowej nakładem wydawnictwa Open Beta. Około 2-3 tygodnie później powinna pojawić się wersja elektroniczna. W oczekiwaniu na premierę zachęcamy do przeczytania naszego artykułu opisującego pokrótce historię polskich gier przygodowych.