The Game Awards - materiały z ciekawych produkcji
Dodane przez Przemo dnia 07.12.2014 19:19
The Game Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie komputerowej rozrywki. To także doskonała okazja, aby przypomnieć lub odsłonić kilka projektów, których z rozmaitych powodów nie zdecydowano się przedstawić na targach E3/Gamescom. W tym roku na gali zaprezentowano dwie gry przygodowe z elementami akcji. Przejdźcie od razu do rozwinięcia tej nowinki, aby obejrzeć materiały video z owych produkcji.

Adr1ft to kosmiczna produkcja ThreeOneZero, która na pierwszy rzut oka przypomina głośny film Grawitacja reżyserii Alfonso Cuaróna. Osamotniony gracz spróbuje przeżyć w kosmosie po katastrofie jednostki badawczej. Gra będzie skierowana do posiadaczy PC oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w przyszłym roku

Projekt Tacoma osadzony zostanie w podobnych klimatach, co poprzednia produkcja, a konkretnie w stacji kosmicznej oddalonej 200 000 mil od Ziemi. Gra powstaje od maja, a tworzące ją studio Fullbright (autorzy horroru Gone Home) opublikowało krotką zajawkę – niestety nie zdradzającą nam prawie nic, poza tym, że świat będziemy obserwować z pierwszej osoby. Produkcja trafi do sprzedaży na PC w 2016 roku.


Na koniec należy wspomnieć o nowym studiu Hazelight założonym przez twórców gry przygodowej Brothers: A Tale of Two Sons oraz ich nowym, nienazwanym jeszcze projekcie. Podczas gali pokazano jedynie krótką zajawkę, na której widzimy dwóch mężczyzn podróżujących pociągiem towarowym pod osłoną nocy (patrz czas 1:18 na filmie). Gra ma cechować się bogatą narracją oraz wyzwalać emocje u odbiorcy. Premiera ani platformy docelowe nie są jeszcze znane.
Treść rozszerzona
The Game Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie komputerowej rozrywki. To także doskonała okazja, aby przypomnieć lub odsłonić kilka projektów, których z rozmaitych powodów nie zdecydowano się przedstawić na targach E3/Gamescom. W tym roku na gali zaprezentowano dwie gry przygodowe z elementami akcji.

Adr1ft to kosmiczna produkcja ThreeOneZero, która na pierwszy rzut oka przypomina głośny film Grawitacja reżyserii Alfonso Cuaróna. Osamotniony gracz spróbuje przeżyć w kosmosie po katastrofie jednostki badawczej. Gra będzie skierowana do posiadaczy PC oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w przyszłym rokuProjekt Tacoma osadzony zostanie w podobnych klimatach, co poprzednia produkcja, a konkretnie w stacji kosmicznej oddalonej 200 000 mil od Ziemi. Gra powstaje od maja, a tworzące ją studio Fullbright (autorzy horroru Gone Home) opublikowało krotką zajawkę – niestety nie zdradzającą nam prawie nic, poza tym, że świat będziemy obserwować z pierwszej osoby. Produkcja trafi do sprzedaży na PC w 2016 roku.Na koniec należy wspomnieć o nowym studiu Hazelight założonym przez twórców gry przygodowej Brothers: A Tale of Two Sons oraz ich nowym, nienazwanym jeszcze projekcie. Podczas gali pokazano jedynie krótką zajawkę, na której widzimy dwóch mężczyzn podróżujących pociągiem towarowym pod osłoną nocy (patrz czas 1:18 na filmie). Gra ma cechować się bogatą narracją oraz wyzwalać emocje u odbiorcy. Premiera ani platformy docelowe nie są jeszcze znane.EDIT:

Umieszczamy jeszcze relację z wystąpienia Kena oraz Roberty Willimas - twórców legendarnej firmy Sierra Entertainment, którzy zostali uhonorowani podczas tegorocznej gali.