Dzisiaj premiera gry Gabriel Knight: The Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Dodane przez Przemo dnia 15.10.2014 17:36
Phoenix Online Publishing oraz Jane Jensen wypuścili dzisiaj w świat Gabriel Knight: The Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition – odświeżoną wersję kultowej przygodówki, która w 1993 roku pozwoliła wybić się młodej producentce. Gra została złożona od podstaw, począwszy od oprawy graficznej, kończąc na voice-actingu oraz ścieżce dźwiękowej. Bez zmian pozostała jedynie fabuła, która w ciągu ostatnich 20 lat przyczyniła się do zdobycia wielu nagród oraz wyróżnień.

Grę można nabyć jedynie drogą dystrybucji cyfrowej. Dostępna jest na platformach gog.com (14,99€), Steam (19,99€) oraz oficjalnym sklepie producenta (19,99$). Wybierając drugą lub trzecią opcję dostajemy dodatkowo kilka bonusów w postaci szkiców koncepcyjnych, materiałów zza kulis itd. Wersja na gog.com posiada zaś soundtrack z gry stworzony przez Roberta Holmesa.

W ciągu ostatnich kilku dni wydawcy publikowali na własnym blogu dodatkowe materiały z gry. Wśród dnich trafiła się mała perełka dla fanów – krótkie opowiadanie The Temptation napisane przez autorkę serii. Jego akcja ukazuje losy Gabriela po zakończeniu trzeciej, jak dotąd ostatniej części cyklu.